Artykuły na temat: "mowa nienawiści"

Bodnar: Mowa nienawiści w sieci ma konsekwencje w życiu codziennym

27 stycznia 2017 r.

Mowa nienawiści w internecie wykracza poza sferę wirtualną i ma swoje konsekwencje w życiu codziennym - mówił w piątek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podczas konferencji poświęconej przygotowanemu przez KE kodeksowi ws. mowy nienawiści w sieci.

Mowa nienawiści: Dziejowa misja rodzi się także w internecie

13 stycznia 2017 r.

Sytuacja grup hejterów dotyczy ludzi, których łączą nie tyle poglądy, ile frustracja, podobna sytuacja życiowa, wreszcie agresja. Jeśli coś wynika z frustracji i niewiedzy, to zlepienie fałszywych informacji, którymi nafaszerowany jest teraz internet. Ale nie jest to poglądem, tylko afektem - mówi Piotr Cichocki antropolog internetu z Instytutu Etnologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przemoc wobec osób LGBT: Polskie prawo sprzyja popełnianiu przestępstw

17 listopada 2016 r.

Pośrednim skutkiem nieobjęcia płci, wieku, stanu zdrowia, orientacji seksualnej oraz identyfikacji płciowej ochroną kodeksową jest przyzwolenie na zachowania, które stanowią mowę oraz działanie z nienawiści – twierdzą członkowie Kampanii Przeciw Homofobii.

24 godziny na usunięcie hejtu z mediów społecznościowych

3 października 2016 r.

Komisja Europejska i państwa członkowskie UE będą mogły zacząć rozliczać Facebooka, Twittera i inne media społecznościowe z tego, jak wywiązują się z obietnicy zwalczania internetowych hejterów i siewców terroryzmu. W najbliższych tygodniach mają one uruchomić specjalną aplikację, która pozwoli monitorować, jak szybko i skutecznie usuwane są z internetu wpisy zaliczane do mowy nienawiści i islamistycznej propagandy.

Internetowy biznes bierze odpowiedzialność za mowę nienawiści

8 czerwca 2016 r.

Komisja Europejska oraz przedsiębiorstwa z branży IT, Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft podpisali kodeks przeciwdziałania mowie nienawiści w sieci. Zaangażowanie tych firm nie jest przypadkowe. Od dawna wskazuje się, że to najwięksi gracze internetowi powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za nienawistne komentarze w sieci - pisze Dominika Bychawska-Siniarska.

Internetowi potentaci zgodnie przeciwko hejterom

1 czerwca 2016 r.

Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft uzgodniły wraz z Komisją Europejską kodeks postępowania, który ma pomóc w zwalczaniu mowy nienawiści w internecie. Globalni gracze na rynku IT zobowiązali się do sprawdzania większości powiadomień w ciągu 24 godzin od ich przesłania i do usuwania hejterskich treści.

Facebook i Komisja Europejska chcą wspólnie walczyć z hejtem

31 maja 2016 r.

Komisja Europejska oraz Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft przyjęły we wtorek kodeks postępowania, który ma pomóc ograniczyć mowę nienawiści w sieci. Treści, które podżegają do nienawiści, mają być usuwane z sieci w czasie krótszym niż 24 godziny.

Dożywocie za mowę nienawiści

15 maja 2016 r.

Wywieszenie na Legii transparentu z groźbami pod adresem m.in. Tomasza Lisa i Moniki Olejnik skończyło się zawiadomieniem do prokuratury. Pytanie, czy uda się skutecznie ukarać autorów sloganu? Na świecie walkę z hejtem wprowadzono na forum ONZ