Do końca dnia będziemy chcieli przekazać projekt dot. "500 plus" na pierwsze dziecko do premiera Mateusza Morawieckiego - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska zapytana na konferencji prasowej o projekt "500 plus" na pierwsze dziecko powiedziała, że "projekt miał być gotowy w połowie marca, zgodnie z mapą drogową przedstawioną przez premiera Mateusza Morawieckiego". Dodała, że "do końca dnia będziemy chcieli ten projekt przekazać do premiera".

Wskazała jednocześnie, że "to decyzja premiera, kiedy projekt ten zostanie upubliczniony". "Myślę, że to się stanie w następnym tygodniu, ale to nie moja decyzja" - podkreśliła.

W ubiegłym tygodniu premier wraz z ministrami przedstawili "mapę drogową" realizacji projektów z nowej piątki PiS. Zgodnie z zapowiedzią projekty dotyczące "500 plus" na pierwsze dziecko, "trzynastki" dla emerytów, zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i niższego PIT-u oraz projekt ws. przywrócenia połączeń komunikacyjnych mają być gotowe jeszcze w marcu. Projekt "Emerytura plus" został już przedstawiony w ubiegłym tygodniu, z kolei projekt dotyczący przywrócenia połączeń autobusowych zaprezentowany został w środę.(PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk