statystyki

Były szef GROM: Z Macierewiczem mam przykre doświadczenia jeszcze z nocy teczek [CAŁY WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti22.03.2018, 20:00; Aktualizacja: 23.03.2018, 07:32
Piotr Gąstał, b. szef GROM. Fot. Maksymilian Rigamonti

Piotr Gąstał, b. szef GROM. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Z Macierewiczem mam przykre doświadczenia jeszcze z początku z lat 90., z nocy teczek, kiedy dostaliśmy zadanie ochrony jego, a potem przewożenia dokumentów z delegatur Urzędu Ochrony Państwa - mówi były szef GROM Piotr Gąstał w rozmowie Magdaleną Rigamonti.

„Tobie Ojczyzno”.

To dewiza Grom-u. Odziedziczone po Cichociemnych.

Pan był w GROM-ie ponad 25 lat.

Nadal jestem. Żyję tym.

Wyrzucili pana.

Nie da się mnie wyrzucić. Odwołali, trzymali ponad rok w rezerwie kadrowej.

Co się tam robi?

Nic. Czeka.

Na co?


Pozostało jeszcze 97% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (21)

  • Pap(2018-03-23 00:31) Zgłoś naruszenie 559

    W komentarzach tylko barany beczą nie wiedząc o co chodzi.Nie tylko Grom został wykorzystany do rozgrywek politycznych ale większość służb mundurowych

    Odpowiedz
  • ja-nie on(2018-03-22 23:25) Zgłoś naruszenie 2584

    Następny nawiedzony. Weź się chłopie za pisanie książek sensacyjno-szpiegowskich dla polskiej opozycji. Oni uwielbiają takie historie. Sukces komercyjny gwarantowany, KOD zapewni dystrybucję. Przedstawiciel towarzystwa obrońców wschodniej części Polski z pozycji wyjściowych na linii Odry, dał głos!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kamal(2018-03-23 09:24) Zgłoś naruszenie 2312

    Ten nawiedzony człowiek swoim postępowaniem może doprowadzić razem z PIS do konfrontacji siłowej z Rosją lub w kraju tylko zdecydowanie działając można temu zapobiec. Myślę że każdy wie o co chodzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sz(2018-03-22 20:48) Zgłoś naruszenie 2285

    Co to jest żołnierz i pierniczy takie bzdety?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • erto(2018-03-23 12:25) Zgłoś naruszenie 228

    Zastanawiam się kto jest odpowiedzialny za to ze takie osoby jak Macierewicz pozostają decyzyjne w najważniejszych strukturach Państwa. Noc Teczek, Afera z WSI - ten człowiek jest zagrożeniem dla samego siebie. Polska militarnie jest najsłabsza od 89 roku a wojujemy na większych od siebie jak nigdy. Akurat Pułkownikowi Piotrowi Gąstalowi wierze, bo to jest człowiek który w GROMIe przeszedł w strukturach od operatora po dowódce, zdobywając doświadczenia w NavySeal i SAS i za którym GROM poszedłby ślepo w ogień i szkoda że niestety żołnierze zapominają na co przysięgają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MYŚLĄCY(2018-03-23 17:13) Zgłoś naruszenie 1810

    Teczki miały być otwarte w latach 90 to teraz nie było by takiego Kaczyńskiego Rydzyka i wielu wielu więcej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobry Pan(2018-03-23 08:48) Zgłoś naruszenie 1635

    Jak widać minister Macierewicz nie dokończył usuwania natypolactwa wyniosłego ze służb RP.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja i ty (2018-03-23 17:44) Zgłoś naruszenie 1421

    Trep rozlazły nie żołnierz,gdzie honor żołnierz plotkarzu?

    Odpowiedz
  • Radek(2018-03-23 11:26) Zgłoś naruszenie 1323

    Polski mundur a zawartość jak u KBW i ta podłośc u "sługi".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • były(2018-03-23 13:51) Zgłoś naruszenie 1222

    jak kiedyś otworzą się teczki to przyznacie M niestety rację

    Odpowiedz