Dom Matki powstał na Białołęce, najprężniej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Ośrodek, prowadzony przy współpracy z organizacją pozarządową specjalizującą się w pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej, jest wspierany finansowo przez Provident Polska i podmioty współpracujące, a także organizacyjnie poprzez wolontariat pracowniczy.
Provident obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności w Polsce - również w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.
Materiały prasowe
Reklama
- Dom Matki jest kolejną inicjatywą Providenta ukierunkowaną na wszechstronne wsparcie kobiet, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i życiowej. W naszej firmie powstał program „Siła Kobiet Providenta” - kampania, która pomogła poznać motywacje i aspiracje zatrudnionych kobiet. Podczas pandemii uruchomiono Rodzicielską Grupę Mocy jako wsparcie szkoleniowe dla rodzin z dziećmi. Nasz ośrodek jest naturalną kontynuacją zaangażowania na rzecz kobiet - mówi Agnieszka Kłos-Siddiqui, prezes zarządu Provident Polska. - Skuteczna pomoc musi być systematyczna i długofalowa, dlatego chcemy poprzez Dom Matki nadać naszej aktywności społecznej i wolontariackiej nowy kompleksowy wymiar - podkreśla.
Provident zapewni mieszkankom Domu Matki dostęp do profesjonalnego wsparcia psychologicznego i edukacyjnego.
Ośrodek na Białołęce liczy 400 mkw. i ma cztery kondygnacje. Łącznie składa się z dziewięciu sypialni, salonu z jadalnią, pokoju cichej pracy oraz pięciu łazienek. Działa w nim punkt recepcyjny oraz świetlica.
- Prace remontowe przy Domu Matki zajęły trzy tygodnie i wzięło w nich udział 70 wolontariuszy. Łącznie poświęcili ponad 400 godzin na remont. - Od lat angażujemy się w inicjatywy wolontariackie. Tylko w ubiegłym roku, w ramach naszego programu „Tak! Pomagam”, firmowi wolontariusze przepracowali 1350 godzin na rzecz 780 tys. beneficjentów. Współpracujemy także z Fundacją Zaczytani.org, z którą otwieramy biblioteki dla pacjentów oddziałów pediatrycznych. Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie nasi pracownicy i doradcy klienta zaangażowali się w wiele akcji pomocowych - mówi Agnieszka Krajnik, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska.
Dom Matki już teraz gości 28 osób, docelowo będzie ich 40, a w razie potrzeby nawet 63 osoby. Zarządza nim koordynatorka Anna Kłos, społeczniczka, od wielu lat zaangażowana w rozmaite akcje pomagania. Od wybuchu wojny w Ukrainie działa ona na rzecz pomocy na rzecz matek i dzieci z tego kraju. Znajdują się oni w szczególnie trudnej sytuacji, dotyczy to zwłaszcza mam z najmłodszymi pociechami. Dlatego Dom Matki na początku udzieli schronienia i opieki mamom z dziećmi z Ukrainy.
Materiały prasowe
PARTNER