Komisja sejmowa rekomenduje kolejne zmiany w Tarczy 4.0 m.in. ws. zasiłku opiekuńczego

03.06.2020, 18:49; Aktualizacja: 03.06.2020, 18:49
W środę sejmowa komisja finansów po kilku godzinach obrad zakończyła rozpatrywanie poprawek, jakie podczas drugiego czytania złożono do tzw. Tarczy 4.0. Było ich w sumie ponad 140. Ostatecznie komisja pozytywnie zarekomendowała tylko kilka z nich - autorstwa PiS.

W środę sejmowa komisja finansów po kilku godzinach obrad zakończyła rozpatrywanie poprawek, jakie podczas drugiego czytania złożono do tzw. Tarczy 4.0. Było ich w sumie ponad 140. Ostatecznie komisja pozytywnie zarekomendowała tylko kilka z nich - autorstwa PiS.źródło: ShutterStock

Sejmowa komisja finansów w środę zarekomendowała kolejne zmiany w projekcie tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Poparto m.in. pomysł wydłużenia do 28 czerwca dodatkowego zasiłku opiekuńczego z możliwością wydłużenia ich wypłat.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Małgorzata(2020-06-21 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo bym chciała uzyskać informację, czy zasiłek będzie przysługiwał w trakcie wakacji. Szkoły nie organizują żadnej opieki w tym czasie, domy kultury nie organizują półkolonii, wiele obozów dla dzieci odwołano. Obije z mężem pracujemy na pełny etat.W Polsce tradycyjnie dziećmi zajmują się dziadkowie, na moich rodziców ani teściów nie mogę liczyć, ze względu na ich stan zdrowia. Co mam zrobić?

    Odpowiedz
  • Danuta(2020-06-16 14:30) Zgłoś naruszenie 10

    Jak się spełnia wszystkie warunki to się pieniądze dostanie bez problemu, można dzwonić na info PFR: 0 800 800 120 Chwilkę trzeba poczekac ale pani która ze mna rozmawiała ,szczegółowo mi wszystko wyjasniła.

    Odpowiedz
  • Zawiedziona(2020-06-05 18:24) Zgłoś naruszenie 11

    Jestem od 12.03 na zasiłku i nie dostałam ani złotówki co idę aiw zapytać do ZUS-u mówią że sprawa w toku.Śmieszne mam 4 dziecu i z czego mam utrzymać rodzinę ale mi pomic

    Odpowiedz
  • Ja(2020-06-05 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ja korzystałam z zasiłku od jego pierwszego dnia przez dwa m-ce, po powrocie zostałam zdegradowana, tłumaczyli się że skoro poradzili sobie beze mnie przez taki czas to jestem tak na prawdę zbędna! A pracuje tam 15lat!

    Odpowiedz
  • Romina44(2020-06-05 15:18) Zgłoś naruszenie 20

    Wydaje mi sie ze wszelkie informacje mozna uzyskać na stronie PFR. Ja przynajmniej korzystałam z tej strony jak wypisywałam wniosek i dzieki temu wszystko złozyłam dobrze i pieniądze dostałam bardzo szybko.

    Odpowiedz
  • Justyna (2020-06-05 09:37) Zgłoś naruszenie 41

    Co z tego jak żadnej oficjalnej informacji dalej na stronie ZUS nie ma. Pracodawcy nie chcą przyjmować wniosków ponieważ według obecnego prawa zasiłek nie przysługuje rodzicom dzieci do lat 8

    Odpowiedz
  • Matka (nie)pracująca(2020-06-05 09:17) Zgłoś naruszenie 42

    Ja skorzystałam z opieki na dziecko do tej pory łącznie jakieś 3 tygodnie I właśnie dostałam wypowiedzenie umowy o pracę (oficjalnie o tym mowy nie ma ale kierowniczka wręczając mi wypowiedzenie sama powiedziała że To "za opieke") Także jak tak dalej pójdzie nie będzie komu wypłacać tego opiekuńczego bo rodzice będą poprostu bezrobotni więc będą mogli zajmować się dziećmi bez prawa do tego zasiłku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Domi(2020-06-05 07:28) Zgłoś naruszenie 146

    Kobiety powinny być zabezpieczone przed utratą pracy ponieważ opiekują się dziećmi a to chyba najważniejsze.Zasiłek powinien być wypłacany do końca pandemii jako zabezpieczenie dla rodzin z dziećmi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jul(2020-06-03 20:10) Zgłoś naruszenie 183

    W ***** to mają kobiety które mają dzieci strach przed utratą pracy i tak nie pozwala im korzystać

    Odpowiedz