Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości: Wyrok polskiego sądu ws. "polskich obozów zagłady" nie obowiązuje w RFN

21.08.2018, 19:35; Aktualizacja: 21.08.2018, 20:35
Były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz

Były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitzźródło: ShutterStock

Wyrok sądu w Krakowie - uznający, że niemiecka telewizja ZDF musi w określony sposób przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" - nie może być egzekwowany w RFN - uznał niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

 • Gosc(2018-08-21 20:40) Zgłoś naruszenie 171

  To jasne, Niemcy dalej, pomimo zapewnień, ze jest inaczej, nie zrozumieli, czym były dokonane przez nich zbrodnie, nie okazują skruchy i nie żałują swoich win. Ten wyrok jest tego jaskrawym dowodem. Mój dziadek był więźniem KL Auschwitz i ja doskonale rozumiem stanowisko Pana Tendery.

  Odpowiedz
 • abcd(2018-08-21 20:51) Zgłoś naruszenie 210

  Niemcy ponoszą całkowitą odpowiedzialność moralną, a ofiary materialną. Myślicie, że ten komentarz to tylko żart? Nie. To kwintesencja wypowiedzi Rolfa Nikela, ambasadora Niemiec w Polsce: "Nie ma żadnej wątpliwości, że Niemcy ponoszą moralną odpowiedzialność za potworne zbrodnie w Polsce podczas II wojny światowej. (...) Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały".

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wiera(2018-08-21 21:33) Zgłoś naruszenie 230

  czas zastąpić wszystkie nazwy w Polsce z "nazistowski" na NIEMIECKI...... Nad wejście do obozu w Auschwitz ma być napisanie NIEMIECKI OBÓZ KONCENTRACYJNY ---- zgodnie z prawdą !

  Odpowiedz
 • Ryszard Kubaszko(2018-08-21 21:37) Zgłoś naruszenie 140

  Fundamentalne prawo wolności opinii i mediów dotyczy tylko kłamstw na temat Polaków. Niech by tylko ktoś nie zgodził się z oficjalną wersją holokaustu, natychmiast to fundamentalne prawo prawem być by przestało.

  Odpowiedz
 • abcd(2018-08-21 22:27) Zgłoś naruszenie 140

  Szef MSZ Niemiec: Wartości Europy nie są do negocjacji. Oczywiście pan Heiko Maas żartował, tak jak obecnie żartuje Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości. To takie niemieckie poczucie humoru. Można powiedzieć, że i tak mamy szczęście. Niemieckie poczucie humoru z okresu II WŚ było dużo bardziej brutalne.

  Odpowiedz
 • kurd3(2018-08-21 23:01) Zgłoś naruszenie 80

  Jeżeli GP ma być faktycznie dziennikiem prawnym, to proponowałbym pisać o niemieckim Sądzie Najwyższym a nie Federalnym Trybunale Sprawiedliowości, bo to SN w tej sprawie wydał orzeczenie. BGH to nie BVG, tak jak w Polsce SN to nie TK.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2018-08-21 23:06) Zgłoś naruszenie 70

  Czy doczekamy się sądów tak niezawodnie służących państwu jak niemieckie?

  Odpowiedz
 • Marta Płońska(2018-08-27 10:35) Zgłoś naruszenie 00

  Redakcjo! Czy nie umiem czytać ze zrozumieniem, czy Wy stosujecie dezinformację w tytule artykułu? Tytuł sugeru co innego niż treść. Sami napisaliście: „Federalny Trybunał Sprawiedliwości podkreślił, że sformułowanie użyte przez ZDF było niewłaściwe. Zaznaczył jednak, że kwestią, którą rozpatrywał, była dokładna treść przeprosin wym aganych przez polski sąd, których to ZDF nie może "publikować jako swoich opinii". Według wyroku strona polska oczekuje nieproporcjonalnej kary, biorąc pod uwagę, że ZDF przeprosił oraz dokonał korekty tekstu.” Komentarze pod tym tekstem wskazują, że sądy w Niemczech usprawiedliwiają określenie „polskie obozy zagłady”, podczas gdy wcześniejsze orzeczenia zostały w Niemczech zrealizowane, a obecne odnosi się do żądania kolejnych przeprosin. Czyli wyrok sądu z Krakowa został uszanowany. Czy chodzi o rozpętanie. Polsce kolejnej fali histerii?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie