Saakaszwili: Nieudane aresztowanie i uwolnienie w Kijowie

autor: Wiesław Romanowski06.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 06.12.2017, 08:18
Saakaszwili na kijowskim dachu to z jednej strony skrót jego obecnej politycznej kondycji.

Saakaszwili na kijowskim dachu to z jednej strony skrót jego obecnej politycznej kondycji.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: STEPAN FRANKO

Nieudolna próba zatrzymania byłego prezydenta Gruzji to kolejna kompromitacja ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa, prokuratury i policji.

Gdy wczoraj rano drzwi do mieszkania Micheila Saakaszwilego w Kijowie wyłamywali funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, były prezydent Gruzji, a dziś lider opozycji krzyczał do gapiów i policji, że to prowokacja Putina, zaś on sam skoczy z dachu, jeśli funkcjonariusze się nie cofną.

Nie cofnęli się, ściągnęli go z dachu i zanieśli do mikrobusu. Po drodze dali mu wezwanie na przesłuchanie w prokuraturze pod zarzutem wspierania zorganizowanej grupy przestępczej. Policyjny mikrobus został zablokowany przez jego zwolenników, którzy po kilku kwadransach wyłamali drzwi samochodu i uwolnili swego przywódcę. Już razem (a Saakaszwili z nieodłączną żółto-błękitną chustą) poszli pod Radę Najwyższą i Administrację Prezydenta domagać się ustąpienia Petra Poroszenki.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie