Artykuły na temat: "urząd skarbowy"

Fiskus przestrzega przed fałszywymi mailami ws. kontroli

25 lutego 2019 r.

 Urzędy skarbowe nigdy nie informują podatników za pośrednictwem poczty elektronicznej o zamiarze wszczęcia kontroli - wskazuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie i przestrzega przed fałszywymi mailami w tej sprawie.

Komisja śledczas ds. VAT przesłucha Jacka Kapicę

18 lutego 2019 r.

 Były wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica będzie zeznawał we wtorek przed komisją śledczą ds. VAT. Planowane na środę przesłuchanie Pawła Grasia została odwołane.

Biedroń: Wiosna to nowa energia w polskiej polityce

12 lutego 2019 r.

Sondaże pokazują, że opozycja wspierana przez Wiosnę może odsunąć PiS od władzy; będziemy nową energią w polskiej polityce, której tak bardzo brakowało – mówił we wtorek we Wrocławiu lider ugrupowania Wiosna Robert Biedroń.

Bez PIT i zgłaszania umowy do skarbówki. Na czym polega ekwiwalentność świadczeń?

8 lutego 2019 r.

Gdy nieodpłatne świadczenia pomiędzy stronami są wzajemne, podatnik nie musi zgłaszać umowy do urzędu skarbowego. Nie ciąży na nim także obowiązek odprowadzenia podatku od osób fizycznych – wynika ze stanowiska Krajowej Informacji Skarbowej ws. skutków podatkowych w związku z zawarciem umowy o tzw. "bezpłatne świadczenie usług."

Skarbówka rozliczy nasze PIT-y w terminie

4 lutego 2019 r.

Do końca stycznia pracodawcy i płatnicy wysłali do urzędów skarbowych ponad 35 mln elektronicznych deklaracji, w tym ponad 22,8 mln PIT-11 – poinformowała w piątek minister finansów Teresa Czerwińska.