Artykuły na temat: "PSL"

Sejm zajmuje się projektem "Emerytura bez podatku". Koszt: 15 mld zł

22 stycznia 2020 r.

Wszystkie kluby opowiedziały się w środę za skierowaniem do komisji obywatelskiego projektu "Emerytura bez podatku". PiS ocenił jednak, że projekt nie jest sprawiedliwy społecznie, a najwięcej zyskają osoby pobierające wysokie emerytury. Opozycja podkreślała, że dochody seniorów nie wystarczają na godne życie.

Trzy partie czekają w tym roku wewnętrzne wybory

21 stycznia 2020 r.

Sztafetę rozpocznie już w najbliższy weekend Platforma Obywatelska. Kolejne będą PSL i PiS. W dwóch ostatnich ugrupowaniach nie należy się jednak spodziewać rewolucyjnych zmian.

Kosiniak-Kamysz: Doszło do wejścia polityki z buciorami na salę sądową

1 stycznia 2020 r.

Reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna, jednak obecnie "doszło do wejścia polityki z buciorami na salę sądową" - ocenił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do noweli ustaw sądowych. Jak dodał, 7 stycznia klub PSL organizuje okrągły stół w sprawie reformy w sądownictwie.

Halicki: europosłowie PO poparli rezolucję PE ws. dyskryminacji LGBTI

18 grudnia 2019 r.

Europoseł Andrzej Halicki (PO) powiedział, że europarlamentarzyści PO poparli w środowym głosowaniu rezolucję PE w sprawie LGBTI. Jak mówił, w Polsce mamy do czynienia z publiczną agresją wobec osób LGBTI. "Nie ma zgody na dyskryminację" - oświadczył.

Kosiniak-Kamysz do przedsiębiorców: Potrzebna jest silna reprezentacja

16 grudnia 2019 r.

Potrzebna jest silna reprezentacja, z którą można dyskutować; zawsze można się spierać, ale wypracowywać najlepsze rozwiązania - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas poniedziałkowego spotkania z działaczami Podkrakowskiej Izby Gospodarczej.

Bezpodstawne zarzuty NIK wobec wprowadzonego z sukcesem programu "Praca dla więźniów"

10 grudnia 2019 r.

 Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że formułowane przez NIK pod kierownictwem nowego prezesa Mariana Banasia zarzuty dotyczące realizacji programu "Praca dla więźniów" są bezpodstawne. Program ten był i jest prowadzony zgodnie z obowiązującym prawem, transparentnie i przy poszanowaniu środków publicznych. Jego realizacja to ogromny sukces. Obecnie pracuje aż o 13 tys. więcej więźniów niż w 2015 roku.

Mucha: dostrzegam analogie między Hołownią a Petru

10 grudnia 2019 r.

Start Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich przypomina projekt Ryszarda Petru – uważa wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Sprawczość kandydata niezwiązanego z żadną siłą polityczną jest mniejsza niż w przypadku Andrzeja Dudy, współpracującego z większością parlamentarną i rządem - ocenił.