Ponad 42 proc. firm pozytywnie ocenia wpływ JPK na gospodarkę

29.12.2017, 18:10; Aktualizacja: 29.12.2017, 18:29
Jak wskazano, firmy średnie (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) „częściej są zdania”, że wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego do ustawy VAT wpłynie pozytywnie na krajową gospodarkę.

Jak wskazano, firmy średnie (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) „częściej są zdania”, że wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego do ustawy VAT wpłynie pozytywnie na krajową gospodarkę.źródło: ShutterStock

Ponad 42 proc. firm ocenia, że comiesięczne przesyłanie do urzędów skarbowych Jednolitego Pliku Kontrolnego, zawierającego ewidencję zakupu i sprzedaży VAT, wpłynie pozytywnie na krajową gospodarkę – wynika z danych BIG InfoMonitor.

Źródło:PAP

Komentarze (9)

  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-12-30 05:19) Zgłoś naruszenie 280

    Przetrzymywanie VATu tez pozytywnie wpływa na kondycje przedsiebiorstw nie moga za duzo wydac. JPK to krecenie na siebie bata.

    Odpowiedz
  • zs(2017-12-30 08:12) Zgłoś naruszenie 340

    kom.w DGP.Od kilku m-cy prowadzi kampanię tylko ,że sam MF nie przygotował JPK do wszystkich programów MS Worda Windows XP, Vista ,2000 i inne , jakby nie wiedział że jeszcze masowo w małych i mikro firmach są one używane,a nie najnowsze Windows 7,10. Bo te mikro nie stać na wydatek 2-3 tys. złotych na nowe komp.z programami, ponadto siec internetu w kraju w wielu mieścinach jest słaba. Sam w stolicy musiałem ściągać z trudem te info + programy ok.30 minut. Dlaczego nie zrobiono przez MF sprawdzenia pilotażowego systemu z małymi mikro firmami w terenie , byłyby wnioski zalecenia. Zbadano by problemy w firmach , a tak zaserwowano niefrasobliwie horror dla tych 1-2 osobowych , jest ok.1,5 miln. firm. Zamiast im ułatwić , to narzucono takie kłopoty (cieszą się korpo mlderzy USA (MS,Google-dobrze im to nabija z urzędu klientów przez Rząd) ) i koszty , których nie udźwigną. Nie przygotowano nawet przystawek do XP i VISTA i innych, aby nowe programy i systemy JPK działały. Ludzie informują internetem MF, tylko nie ma poprawy. Natomiast dobrze pamiętali wziąć nagrody ok. 70 miln. jak podaje SE , z naszych podatków . Dziękujemy za takie ułatwienia i stres NOWA ZMIANO!!!!.

    Odpowiedz
  • mikro(2017-12-30 09:14) Zgłoś naruszenie 240

    Czy mikro firmy,będą mogły dostarczać ewidencje vat wraz z deklaracją vat do skopiowania przez urzędników do Urzędów Skarbowych????..

    Odpowiedz
  • Oo(2017-12-30 14:09) Zgłoś naruszenie 90

    Skoro aż 42 proc. firm pozytywnie ocenia wpływ JPK na gospodarkę to poprośmy o 3 nowe formaty, JPK1, JPK2 i JPK3. Dopiero będzie dobrobyt. Zresztą powszechnie wiadomo że prywaciarze z warzywniaka powinni (zamiast jeździć po warzywa czy je sprzedawać) kuć co i jak w sprawie JPK - jak wskazują przytoczone badania ma to lepszy wpływ na gospodarkę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2017-12-30 19:42) Zgłoś naruszenie 60

    Czy może 42 procent mikro przedsiębiorców zlikwiduje działalność ?

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-31 18:36) Zgłoś naruszenie 20

    Obśmiałem się jak norka! To oznacza, że powinien istnieć także Jednolity Plik Zakupowy, Jednolity Plik Pracowejściowy, Jednolity Plik Kibelkowyjściowy, Jednolity Plik Materiałostratowy, Jednolity Plik Pracownikokontrolny i wtedy dopiero osiągniemy DOBROBYT. Jednolity PLIKODOBROBYT. Doprawdy, czy mamy tak głupich przedsiębiorców, taką hipokryzję ankietowanych, czy tak fatalne metodologicznie badania::D:D

    Odpowiedz