Rektor UMK przyjął rezygnację prof. Wolszczana

13.10.2008, 11:31; Aktualizacja: 13.10.2008, 12:30

Rektor Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu przyjął rezygnację Aleksandra Wolszczana z pracy na stanowisku profesora zwyczajnego. Wybitny astronom złożył dymisję w związku z ujawnieniem jego współpracy z SB.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • kol(2008-10-13 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    "nikomu nie zaszkodził" akurat, tak jak wielu mu podobnych, donosili i nie szkodzili, teraz wiem skąd SB wiedziała o mnie, oczywiście od takich, którzy donosili i krzywdy nie zrobili. Zrezygnować powinni z pracy w uczelniach wszyscy, którzy donosili "nikomu nie zaszkodzili"

    Odpowiedz
  • Kolega(2008-10-13 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    A sądzisz ,że dzisjaj nie donoszą . Jesteś bardzo naiwny. Zmienił się tylko "Pan"

    Odpowiedz
  • olek(2008-10-13 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Najwięksi donosiciele to dziennikarze,pal licho gdyby mówili prawdę,ale na dodatek kłamią jak najęci.

    Odpowiedz
  • Tomek(2008-10-23 13:45) Zgłoś naruszenie 10

    Ciekawe jakie miny będą miały władze UMK gdy Wolszczan będzie odbierał Nobla ? Choć jak sądzę nigdy nie zabraknie w naszym kraju "rozliczania wszystkich i za wszystko". Tu zamiast honorować, osądza się ... Tak było, jest i z pewnością długo jeszcze będzie.

    Odpowiedz
  • antykol(2008-11-08 05:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ty -kol- szkoda że Cie mocniej to SB nie spałowało... wielki pokrzywdzony zasraniec!!!

    Odpowiedz
  • wenka(2009-01-31 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    cóż, nie można mieć wszystkiego, jak widać Wolszczan ma "łeb" za to nie ma charakteru, i jak przyszły trudniejsze czasy to żeby nie "stać w kolejkach" sprzedał ideały.
    Mimo wszystko nie umiem ocenić bo nie byłam w takiej sytuacji(trudnej).Zresztą chodzi o to ,że nie warto niszczyć przyszłości przez przeszłość bo inaczej prl nigdy się nie skończy...

    Odpowiedz
  • Kaka(2012-05-11 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo wielu było pracowników i współpracowników SB, którzy nikomu (poza przestępcami i dywersantami) szkody nie wyrządzili, a Polsce dobrze służyli. Bardzo wielu jest "patriotów", którzy sami poza donosami nic dla nikogo, a zwłaszcza dla Polski nie zrobili, a umieją tylko szkodzić.

    Odpowiedz
  • adam(2012-05-12 23:49) Zgłoś naruszenie 01

    powinni go jako byłego SB'eka rozstrzelać, a potem zabrac caly dobytek jak to robilo SB

    Odpowiedz