EKSPERCI
Natalia Ćwik

Konsultant, coach, wykładowca i publicystka z bogatym dorobkiem.

W latach 2007-2009 Kierownik Fundacji im. Lesława A. Pagi, działającej w obszarze rynku kapitałowego.. W latach 2009-2013 Menedżer ds. Zarządzania Wiedzą w Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) – największej organizacji promującej społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Współtworzyła merytoryczną ofertę FOBu, opracowywała analizy, badania, prowadziła szkolenia i sesje coachingowe. Autorka koncepcji licznych publikacji na temat praktycznych metod wdrażania CSR w firmie, m.in. „Mierzenie efektywności i wpływu społecznego działań CSR” i in. Tworzyła i koordynowała opracowanie pierwszego w Polsce badania menedżerów oraz podręcznika dot. odpowiedzialnego zarządzania łańcuchem dostaw. Od 2010 roku członek grup roboczych ds. CSR w Ministerstwie Gospodarki. W latach 2010-2012 członek zespołu ds. CSR w Urzędzie Regulacji Energetyki. W 2011 roku recenzentka polskiego wydania standardów zarządzania CSR z serii AA1000.

Od 2013 roku działa jako niezależny konsultant, prowadzi firmę Go Responsible Consulting oraz blog o zarządzaniu – współpracuje z firmami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Prowadzi coaching dla 24 fundacji korporacyjnych w Polsce. Koordynuje projekty CSR w zakresie: dialogu z interesariuszami, tworzenia koncepcji projektów CSR, raportowania społecznego. Uznana za jedną z 50. najważniejszych kobiet polskiego CSRu wg. FOB („Lista Kobiet Polskiego CSRu”).

Izabela Dyakowska

Ekspertka wolontariatu pracowniczego & CSR, współtwórczyni ruchu wolontariatu pracowniczego i społecznego zaangażowania ludzi, organizacji, pracodawców w Polsce z dorobkiem 16 lat unikalnych doświadczeń.

Na Liście 50 Kobiet Polskiego CSR opublikowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w 2013 roku. Prezes Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego, właścicielka firmy konsultingowej bGOOD Consulting, autorka Bloga o wolontariacie pracowniczym & CSR. Trener organizacji pozarządowych i biznesu w zakresie zarządzania kapitałem społecznym i rozwoju kompetencji społecznych w sytuacjach pomagania i współpracy.

Mirella Panek-Owsiańska

Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Absolwentka nauk politycznych o specjalności marketing polityczny; Szkoły Liderów oraz programów International Visitors Departamentu Stanu USA poświęconych demokracji, prawom człowieka i CSR. Stypendystka Lecha Wałęsy i Rady Europy.

Zarządza zespołem FOB, odpowiada za kontakty z kluczowymi interesariuszami w Polsce, współpracuje z CSR Europe i The World Business Council for Sustainable Development (WBCSD). Autorka artykułów i komentarzy prasowych, członkini jury konkursu Raporty Społeczne oraz innych konkursów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR.

Była ekspertka w Komitecie Technicznym ds. Społecznej Odpowiedzialności w ramach.

Posiada doświadczenie współpracy z trzema sektorami, przez wiele lat zajmowała się polityką, koordynowała program „Demokracja bez kobiet to pół demokracji”, współpracowała m.in. z Hanną Suchocką i Barbarą Piwnik. Trenerka – przeszkoliła ponad 500 działaczy i działaczek społecznych i politycznych, m.in. z Białorusi, Kuby, Serbii i Kirgistanu. Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International.

Staffan Herrström

Ambasador Szwecji w Polsce

Urodzony 28 stycznia 1955 r. w Strängnäs, w środkowej Szwecji.

2011Ambasador Szwecji w Warszawie, Polska
2010Ambasador Szwecji w Hanoi, Wietnam
2007-2010Ambasador Szwecji w Dar-Salam, Tanzania
2004-2007Dyrektor Departamentu Polityki i Metodologii odpowiedzialny za koordynację wielostronną, Zastępca Dyrektora Generalnego Agencji ds.Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej, SIDA
1995-2004Dyrektor Departamentu Europy i Zastępca Dyrektora Generalnego szwedzkiej SIDA
1991-1994Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera u Wicepremiera Bengta Westerberga, odpowiedzialny za współpracę z Ludową Partią Liberałów
1986-1991Dyrektor Biura Klubu Parlamentarnego Ludowej Partii Liberałów
1983-1986Dziennikarz, dziennika regionalnego Göteborgs-Posten (artykuły wstępne)
1981-1982Doradca polityczny Wicepremiera Oli Ullstena
1981Licencjat na Uniwersytecie w Uppsali w zakresie rusycystyki, europeistyki wschodniej i nauk politycznych
Dr Bolesław Rok

Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, Dyrektor naukowy studiów podyplomowych „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”, wykładowca etyki i odpowiedzialności biznesu na studiach MBA w ALK. Pełnomocnik Rektora Akademii Leona Koźmińskiego ds. edukacji na rzecz odpowiedzialnego zarządzania (PRME). Pełnomocnik ds. etyki w PGNiG SA.

Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu (2000), UN Global Compact Polska (2001). Narodowy ekspert ds. CSR w Komisji Europejskiej (2003-2007). Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm od 2007 roku – publikowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, członek Rady Fundacji mBank, przewodniczący jury ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace dyplomowe z etyki biznesu Verba Veritatis, członek Komisji Sędziowskiej Polish National Sales Awards, konkursu Dyrektor Marketingu Roku, członek Rady Programowej MedKompas. Prawie od trzydziestu lat związany z biznesem i tym co najciekawsze wokół biznesu. Doradca w zakresie etyki i odpowiedzialności biznesu. Uczestniczy w wielu polskich i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych dotyczących odpowiedzialności biznesu, autor raportów strategicznych, opracowań i artykułów. Ostatnio opublikował: "Podstawy odpowiedzialności społecznej w zarządzaniu" (Poltext, 2013).

Irena Pichola

Olga Zarachowicz