Coroczna ogólnopolska akcja Dziennika Gazety Prawnej, podczas której dziennikarze, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Dziś największym zmartwieniem nas wszystkich jest pandemia koronawirusa. Ale drugim, które nie daje spokoju - los gospodarki. Firm i miejsc pracy. Z czasem - gdy uporamy się z epidemią - ta kwestia stanie się kluczowa.

To nieprawda, że niewiele możemy zrobić. Spójrzmy na to inaczej: musimy zrobić wszystko, by straty – potencjalnie niewyobrażalne - były jak najmniejsze. To jest nasze wspólne zadanie. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że naprawdę - dosłownie - „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. Co roku jesienią pod takim właśnie hasłem „Dziennik Gazeta Prawna” na wiele tygodni oddaje łamy biznesmenom i menedżerom. Do tej pory słyszeliśmy i czytaliśmy głównie o tym, co można i należy zrobić, by polska gospodarka lepiej się rozwijała. Teraz chcemy usłyszeć, co jest konieczne, by przetrwała, a koszty pandemii dla niej, dla pracodawców i pracowników, dla społeczeństwa, były jak najmniejsze.

Powtarzamy więc dziś z najgłębszym przekonaniem: „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. I z nadzieją oddajemy łamy uczestnikom gospodarczej gry. Duch polskiej pomysłowości i przedsiębiorczości jest niezłomny. Wystarczy pozwolić mu działać i wspierać go.

Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej


Inauguracją tegorocznej, ósmej edycji akcji, będą trzy debaty online

Zaplanowane terminy debat:

  • 29 kwietnia - „Nic już nie będzie takie samo?”
  • 13 maja - „Przedsiębiorcy, Pieniądze i Państwo”
  • 10 czerwca - „In technology we trust”

Akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” zakończy Gala Finałowa. Towarzyszyć jej będzie okolicznościowe wydanie „Dziennika Gazety Prawnej”.
W tym dniu całe wydanie „DGP” przygotowane zostanie wspólnie z zaproszonymi na kolegium redakcyjne przedsiębiorcami.