Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w biegu narciarskim na 10 km w stylu klasycznym.

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną. Polka ukończyła bieg w czasie 28 min i 17,8 sek.

Druga była Szwedka Charlotte Kalla ze stratą 18,4 sek. a brąz zdobyła Norweżka Therese Johaug - strata 28,3 sek.

To piąty medal Kowalczyk i zarazem drugi tytuł mistrzowski w historii jej startów olimpijskich. Złoto Kowalczyk to także drugi złoty medal Polski na tych igrzyskach. Wcześniej na skoczni normalnej wygrał Kamil Stoch.

Kornelia Kubińska była 26., a Paulina Maciuszek zajęła 39. miejsce. Bieg ukończyło 75 zawodniczek.

Wielka rywalka Justyny Kowalczyk - Norweżka Marit Bjoergen, która w dzisiejszym biegu na 10 km techniką klasyczną zajęła piąte miejsce stwierdziła, że dziś nie było mocnych na Justynę Kowalczyk. Stwierdziła też, że mimo kontuzji Polki uważała ją za faworytkę tego biegu.

"To że zdobyła po tym wszystkim olimpijskie złoto nie było dla mnie niespodzianką. Dzisiaj było niemożliwe walczyć z nią dzisiaj, próbowałam, ale ona była po prostu lepsza ode mnie" - stwierdziła Bjoergen.