Były szef UOP: Rządu Jana Olszewskiego nie obalono z powodu lustracji

02.06.2012, 08:00; Aktualizacja: 02.06.2012, 09:03
Jan Olszewski

Jan Olszewskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: Wojciech Grzedzinski

Wbrew obiegowej opinii przekonanie, że rząd Jana Olszewskiego obalono z powodu lustracji, jest błędne, mówi były szef Urzędu Ochrony Państwa Piotr Naimski w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (31)

  • ser(2012-06-02 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nu Bolek maładiec!

    Odpowiedz
  • GK(2012-06-02 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba nie obalono ... :) (tytuł)

    Odpowiedz
  • mulk(2012-06-02 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    oj Bolek,Bolek, na plecach robotników doszedłeś do zaszczytów a teraz chcesz ich pałować,

    Odpowiedz
  • 88(2012-06-02 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    walesa to zdrajca polski !

    Odpowiedz
  • witolo1(2012-06-02 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego wynika że Wałęsa był nie tylko "Bolkiem" ale także "KGB-olkiem"

    Odpowiedz
  • doceniam pomysł :)))(2012-06-02 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    To Walentynowicz miałą rację, co do Bolka.
    Wałęsa był idealnym materiałem na kapusia. Popaprana młodość, nieślubne dziecko, bez wykształcenia i szans na karierę. Ludzi z silnym kręgosłupem moralnym, wierzących trudno złamać, a kmiotka bez wykształcenia i z kiepskimi hamulcami moralnymi łatwo. W SB pracowali też bardzo inteligentni ludzie. Z resztą historia dowodzi, że komunistyczne siatki wywiadowcze były bardzo sprawne, więc musieli mieć niezłych ludzi. Wybrali więc idealnie.

    Odpowiedz
  • Ruch spontaniczny, ale bez elit(2012-06-02 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    nie nadaje się do kierowania krajem - tak było z solidarnością.
    Zniszczyć owszem, każdy głupiec potrafi i kraść też potrafiliśmy dobrze, ale do funkcjonowania kraju to za mało.

    Odpowiedz
  • ZP-11(2012-06-02 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niedouczony Bolek przechytrzył wszystkich i dalej myśli, że jest najmądrzejszy.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2012-06-02 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Naimski może zacząć pisać bajki. Pewnie myśli, że wszyscy ludzie ze służb specjalnych, równiez jego koledzy, z czasów rządu Olszewskiego już poumierali...
    W jakiś sposób przecież pan N. chce jeszcze zaistnieć.
    Moze jeszcze wymyśleć, że planowano zamach na jego życie lub życie premiera Olszewskiego.
    Pisanie bajek politycznych to wprawdzie już powszechne działanie bylych, rzekomo zasłuzonych politykow. Ale czego się nie robi z nudów i tęsknot za ornatami monarszymi.

    Odpowiedz
  • sylwek(2012-06-02 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ot cały Bolek i jego służalczość wobec Rosji... Spółki rosyjskie po latach sowieckiej okupacji i milionach ofiar ...dobre, szkoda, ze Niemcy po wojnie nie chcieli otworzyć sobie jakiś spółek w Polsce najlepiej na terenie Auschwitz...

    Odpowiedz
  • Fe(2012-06-02 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro takie rzeczy mówi były szef UOP, to albo kłamie, albo powinien iść siedzieć za ujawnienie tajemnicy.

    Odpowiedz
  • do 11(2012-06-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    "ujawnienie tajemnicy" ? To wedlug ciebie ujawnienie prawdy o czerwonych i PObarwionych bandytach sprzedawczykach i likwidatorach Polski jest tajemnica ?.To obowiazek upubliczniac Narodowi o wrogach Polski.

    Odpowiedz
  • Film NOCNA ZMIANA - zobacz teraz zdr,ajcow POlski(2012-06-02 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wpiszcie w wyszukiwarke np: gooogle , pl "film nocna zmiana" ,a w tym dokumentalnym zapisie zobaczycie zdr,ajcow POlski,w tym Tuska.

    Odpowiedz
  • KALIF(2012-06-02 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    O wnioskach z lekcji 4 czerwca -czy wyciągneliśmy wnioski ???
    Źródeł wydarzeń z 4 czerwca 1992 r., które doprowadziły do zamachu na rząd premiera Jana Olszewskiego, szukać trzeba wcześniej: przy okrągłym stole i w zmianach gospodarczych, które najlepiej symbolizuje nazwisko Leszka Balcerowicza. To w latach 80. wytworzył się układ sił politycznych i gospodarczych, który walkę Solidarności chciał wykorzystać dla przekształcenia PRL w PRL bis. Tym planom przeciwstawił się nurt niepodległościowy. Udało się nam, niestety na krótko, uzyskać władzę w 1992 r. i gdyby tylko ugrupowania, które prezentowały się wówczas publicznie jako „solidarnościowe”, stanęły rzeczywiście na gruncie programu niepodległościowego, to niewątpliwie w tamtym czasie można było jeszcze odwrócić kartę i rozpocząć rozwój Polski bez garbu komunistycznego. Potencjał społeczny do takich działań niewątpliwie istniał.
    Jednak z drugiej strony stopień dezinformacji społeczeństwa był nieporównanie wyższy niż dziś. Mało komu mieściło się wówczas w głowie, że Lech Wałęsa może stanąć po stronie sił komunistycznych i współdziałać z nimi ręka w rękę. Podobnie zdezorientowane było społeczeństwo w sprawie rzeczywistej roli takich sił jak Unia Demokratyczna czy KLD.Dwóch ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w czerwcowym przewrocie, to Donald Tusk i Waldemar Pawlak. Pamiętamy ich doskonale jako rozgrywających w Sejmie z filmu „Nocna zmiana”. Po 20 latach nadal są razem u władzy. Co symbolizują te postacie?
    Ci ludzie reprezentują określone siły gospodarcze i społeczne oraz ich ideologię. Dzięki nim bezkarnie rządzi postkomunistyczna oligarchia, która dokonuje grabieży społeczeństwa i powolnej likwidacji państwowości polskiej.

    Odpowiedz
  • mangusta Gdynia(2012-06-02 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    KIJ MA ZAWSZE DWA KOŃCE!!!CZERWONI ZAŁATWILI CARA-KOMUNISTÓW OBALIŁ TEN SAM ROBOTNIK-BIEDA DOPROWADZI DO OBALENIA AGENTURY KAPITALISTYCZNEJ-KTÓRA NIEMA NIC WSPÓLNEGO Z DEMOKRACJOM

    Odpowiedz
  • Do kalifa(2012-06-02 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Zrób sobie zimny okład na głowę.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • ZDRA,JCY PO.lski ! Nocna Zmaina !(2012-06-02 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zobacz "film Nocna Zmaina",a w nim zdr,ajcow PO.lski ! Sa tam jud,asze Tusk i Walesa z innymi bandytami PRL<WSI

    Odpowiedz
  • PO co było żreć ?(2012-06-02 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Najśmieszniejszy z tego wszystkiego ale i pouczający jest fakt
    że Bolek jako prezydent zeżarł z teczki materiały go obciążające .
    No przecież nawet on nie jiest takim "mędrcem"
    by nie wiedzieć że jego teczka jest jeszcze canajmniej w 3 miejscach :
    na Wschodzie , na Zachodzie i na Dalekim Wschodzie .

    Odpowiedz
  • Sosnowiczanin(2012-06-02 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkich którzy mówią o nim prawdę, jak sam powiedział należy pałować. Noblista job twaju mać!!!

    Odpowiedz
  • *(2012-06-02 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    ...Wałęsa już sam się spałował.

    Odpowiedz