Merkel się nie poddaje: chce mieć własnego namiestnika w Grecji

autor: Michał Potocki02.02.2012, 09:52; Aktualizacja: 02.02.2012, 09:56
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Michele Tantussi

Oburzenie Grecji i wyraźny sprzeciw pozostałych krajów UE nie powstrzymał Niemców od forsowania powołania specjalnego komisarza, który miałby kontrolować grecką politykę fiskalną. Gdy opadły emocje po poniedziałkowym szczycie, pomysł powrócił jak bumerang.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • gosc(2012-02-02 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    To samo bedzie niedlugo w polsce, niemiecki komisarz.

    Odpowiedz
  • Heman Bruner.(2012-02-02 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ich Herman Bruner mechte nach Grekien land fahren.
    Danke Sie frau Merkel.

    Odpowiedz
  • Mieczysław S.(2012-02-02 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie ma mojego komentarza czyżby cenzurka a przecież napisałem że Hitler też chciał zająć całą Europę a Niemcy pod wodzą Merkel chce zająć całą Europę gospodarczo !!!

    Odpowiedz
  • Michał II(2012-02-02 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanowić się jedynie należy czy arktycznemu mrozowi mróz zaszkodził czy też z urodzenia jest ociężały umysłowo? Jedno nie wyklucza drugiego niemniej czyni osobnika niepoczytalnym i zwalnia od odpowiedzialności. Zastanowić należy czy ów osobnik nie wymaga pilnej pomocy psychiatrycznej, naprzyklad przez izolację.

    Odpowiedz
  • Janusz(2012-02-02 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie i Premierze uczcie się jak dbać o interesy NARODOWE,czy Waszym zdaniem Pani Merkel tym postanowieniem-żądaniem dba o interes Unii czy własnego Narodu?

    Odpowiedz
  • Tadels(2012-02-03 06:30) Zgłoś naruszenie 00

    A propos artykułu: nie dziwię się, że chcą mieć wtykę! Niemcy dają niewiadomo ile Euro na greckich ************* którzy przepieprzyli ciężkie miliony a tamci się jeszcze burzą? No ktoś tu jest chyba niepoważny...
    Co do komentarzy, że nam też dadzą komisarza, tudzież że już mamy (hehe): mieszkam tam (w DE) i wierzcie mi: chcielibyście tak żyć. Głowę dam, że trzech na czterech Polaków wiele by dało, by żyć w Polsce tak, jak żyje biedny Niemiec.

    Odpowiedz
  • rusek(2012-02-02 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kto daje musi wiedzic gdzie moje pieniadze ida i na co porzadek utrzymuje Swiat a ludzi Bat

    Odpowiedz
  • niedlagłupoty(2012-02-02 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    NIE DLA ACTA!!!
    NIE DLA RZĄDU!!!
    NIE DLA TUSKA!!

    Odpowiedz
  • Globalne Ocieplenie(2012-02-02 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż jak by chcieli wysłać do nas komisarza jeszcze nie daj Boże Niemca większość społeczeństwa tego by już nie wytrzymała. Na samom myśl ba słowa " Niemiecki Komisarz" Ciary po plecach idą.

    Odpowiedz
  • Adrian(2012-02-02 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    garbaty - no i w końcu ktoś rozsądnie podsumował, bo jak czytam te wypowiedzi "znawców tematu", to aż mnie głowa boli..

    Odpowiedz
  • zyga(2012-02-02 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    ty moroz na złość mamie jesteś w stanie odmrozić sobie uszy

    Odpowiedz
  • bezpart.(2012-02-02 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    Na garb nie ma rady.

    Odpowiedz
  • bezpart.(2012-02-02 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    A jednak Niemcy chcą ponownie opanować Grecję ,ostatnio byli tam w czasie II -ej Wojny Swiatowej.Nas narazie traktują , jak wasali .

    Odpowiedz
  • gość(2012-02-02 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ji po cu my ich wyganiali w 1945 roku. Już by byli na miejsu te namiestniki.

    Odpowiedz
  • S.O.(2012-02-02 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko kradli i oszukiwali,ale jeszcze drwią ! Precz z grekami ! Surowy dozór konieczny od zaraz !

    Odpowiedz
  • Stoigniew(2012-02-02 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    ProPOnuję tytuł Bundeslaiter !!!

    Odpowiedz
  • kota(2012-02-02 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ej no sorry ale jak wzieli nie swoja kase i to nie mala na ratowanie wlasnych nieudolnosci to sie powinni cieszyc ze w ogole ta kase dostali anie strzelac fochy ze ktos chce sprawdzic na co ida jego pieniadze.

    Odpowiedz
  • Walery Wątróbka(2012-02-02 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy jest już namiestnik na ziemiach polskich . Z rozwoju sytuacji widać że od dawna.Może to Donald T.

    Odpowiedz
  • pinokio(2012-02-03 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    gauliater grecji ,brzmi znajomo

    Odpowiedz
  • Zly to ptak....(2012-02-03 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    "Zly to ptak co wlasne gniazdo kala".

    Odpowiedz