Merkel się nie poddaje: chce mieć własnego namiestnika w Grecji

autor: Michał Potocki02.02.2012, 09:52; Aktualizacja: 02.02.2012, 09:56
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Michele Tantussi

Oburzenie Grecji i wyraźny sprzeciw pozostałych krajów UE nie powstrzymał Niemców od forsowania powołania specjalnego komisarza, który miałby kontrolować grecką politykę fiskalną. Gdy opadły emocje po poniedziałkowym szczycie, pomysł powrócił jak bumerang.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • Zly to ptak....(2012-02-03 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    "Zly to ptak co wlasne gniazdo kala".

    Odpowiedz
  • PS. nr 42(2012-02-03 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Chciwosc finansjery i korporacji UE w stosunku do biedniejszych krajow, w tym rowniez do wschodniej UE,
    przeslonila im logiczne myslenie.

    Odpowiedz
  • O tym finansisci powinni wiedziec(2012-02-03 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzedaz obligacji w glownej mierze we wlasnym kraju, jak np. w Polsce, czy w UE , czy w eurolandzie, prowadzi do samozniszczenia tych struktur.
    Poniesione straty wowcza rozkladaja sie na wszystkich obywateli tych struktur.

    O tym finansisci powinni wiedziec wczesniej.

    Odpowiedz
  • pinokio(2012-02-03 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    gauliater grecji ,brzmi znajomo

    Odpowiedz
  • Tadels(2012-02-03 06:30) Zgłoś naruszenie 00

    A propos artykułu: nie dziwię się, że chcą mieć wtykę! Niemcy dają niewiadomo ile Euro na greckich ************* którzy przepieprzyli ciężkie miliony a tamci się jeszcze burzą? No ktoś tu jest chyba niepoważny...
    Co do komentarzy, że nam też dadzą komisarza, tudzież że już mamy (hehe): mieszkam tam (w DE) i wierzcie mi: chcielibyście tak żyć. Głowę dam, że trzech na czterech Polaków wiele by dało, by żyć w Polsce tak, jak żyje biedny Niemiec.

    Odpowiedz
  • meluzyna(2012-02-03 00:51) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie z powodu bezmyslnego utopienia ogromnych pieniedzy przez banki niemieckie i francuskie jest ta pomoc UE, bo tak naprawde nie chodzi o ratowanie zlodziejskiej Grecji tylko o ratowanie zlodziejskich bankow a koszty ma poniesc cala UE w tym Polska. Czy to tak naprawde nasz interes ?

    Odpowiedz
  • meluzyna(2012-02-03 00:41) Zgłoś naruszenie 00

    A glosuj sobie Arktyczny na kogo tam chcesz - chocby na 7 krasnoludkow i sierotke Marysie a najlepiej spadaj do faterlandu kundlu. Na PO z pewnoscia juz nie zaglosujesz gdyz zbliza sie ostateczny koniec tej formacji szachrajow.

    Odpowiedz
  • sandra(2012-02-03 00:35) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy maja racje .Grekom nic sie nie chce robic ,ale pieniedzy od wszystkich wokol to brali by bez konca Albo niech ich ktos kontroluje albo niech wyskakuja z Unii

    Odpowiedz
  • Stoigniew(2012-02-02 23:13) Zgłoś naruszenie 00

    ProPOnuję tytuł Bundeslaiter !!!

    Odpowiedz
  • bezpart.(2012-02-02 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    Na garb nie ma rady.

    Odpowiedz
  • bezpart.(2012-02-02 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    A jednak Niemcy chcą ponownie opanować Grecję ,ostatnio byli tam w czasie II -ej Wojny Swiatowej.Nas narazie traktują , jak wasali .

    Odpowiedz
  • Adrian(2012-02-02 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    garbaty - no i w końcu ktoś rozsądnie podsumował, bo jak czytam te wypowiedzi "znawców tematu", to aż mnie głowa boli..

    Odpowiedz
  • garbaty(2012-02-02 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Grecy przez dwa pokolenia kantowali, kradli i żyli na kredyt. I tak teraz dostają więcej niż to na co zasługują, bo Niemcy powinni wzruszyć ramionami, powiedzieć "nie to nie" i zając się swoimi sprawami. No i oczywiście nie dawać Grekom złamanego euro. To nie Niemcom zależy, ale Grekom. A jak niemiecki kanclerz mówi: dam pieniądze moich podatników ale sprawdzę na co je wydajecie, to się go przyrównuje do Hitlera. Komuś się chyba klepki w głowie poprzestawiały jeśli tak uważa. Ja bym naszego premiera zamienił na takiego kanclerza w mgnieniu oka, bo nasz potrafi tylko podnosić podatki żeby rozdawać leniwym i cwanym.

    Odpowiedz
  • Globalne Ocieplenie(2012-02-02 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż jak by chcieli wysłać do nas komisarza jeszcze nie daj Boże Niemca większość społeczeństwa tego by już nie wytrzymała. Na samom myśl ba słowa " Niemiecki Komisarz" Ciary po plecach idą.

    Odpowiedz
  • Antonio Falconetti(2012-02-02 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bedzie jak za czasow rzymskich kiedy to rzymianie wysylali do swoich prowincji namiestnikow i tak podbili pul swiata,a teraz niemcy zrobia to samo tylko bez rozlewu krwi,podbija europe,zreszta morze to i dobrze bo powinien rzadzic ktos madry i silny.

    Odpowiedz
  • Takie życie ...(2012-02-02 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    No i chłopaki - PISmaki rzuciły do obszczywania p.Mekel ...
    Wolno było "Wodzowi", to tym bardziej wolno internetowym kundelkom.

    Odpowiedz
  • do 10 "atktycznymroz"(2012-02-02 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zanim oddasz zycie za PO i socjalistow to POszukaj swojego napletka,ktory ci dawno wyrzucili psom,a moze to Tusk POchowal ?

    Odpowiedz
  • Walery Wątróbka(2012-02-02 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy jest już namiestnik na ziemiach polskich . Z rozwoju sytuacji widać że od dawna.Może to Donald T.

    Odpowiedz
  • kota(2012-02-02 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ej no sorry ale jak wzieli nie swoja kase i to nie mala na ratowanie wlasnych nieudolnosci to sie powinni cieszyc ze w ogole ta kase dostali anie strzelac fochy ze ktos chce sprawdzic na co ida jego pieniadze.

    Odpowiedz
  • S.O.(2012-02-02 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tylko kradli i oszukiwali,ale jeszcze drwią ! Precz z grekami ! Surowy dozór konieczny od zaraz !

    Odpowiedz