Ziętek: Polska Partia Pracy-Sierpień'80 podniesie emerytury i renty

27.09.2011, 14:05; Aktualizacja: 27.09.2011, 14:21
"W większości krajów europejskich kwota wolna od podatku jest od 4 do nawet 10 tys. euro. W Polsce ta kwota ma wymiar symboliczny i wynosi niewiele ponad 3 tys. zł rocznie. To ok. 260 zł dochodu miesięcznego, a więc kwota, która na pewno nie zabezpiecza życia nawet na minimalnym poziomie egzystencji" - tłumaczył Ziętek.

"W większości krajów europejskich kwota wolna od podatku jest od 4 do nawet 10 tys. euro. W Polsce ta kwota ma wymiar symboliczny i wynosi niewiele ponad 3 tys. zł rocznie. To ok. 260 zł dochodu miesięcznego, a więc kwota, która na pewno nie zabezpiecza życia nawet na minimalnym poziomie egzystencji" - tłumaczył Ziętek.

Przewodniczący Polskiej Partii Pracy-Sierpień'80 Bogusław Ziętek zapowiedział we wtorek w Łodzi, że jeśli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, to podniesie emerytury i renty - na początek najniższe świadczenie miałoby wynieść tysiąc złotych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • iza(2011-12-16 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    nie luszcie sie ze ten kapitalista cos zrobi dla ludzi to typowy aparatczyk zobaczcie jaka bryka jezdzi o moze tylko podnies swego wacka i tyla az tyla

    Odpowiedz
  • klik(2011-10-08 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek co pan podniesie jak w Polsce zabiera się chorym ludziom renty pytam co to za dziki kraj wszyscy to dno po 2 udarach i 9 operacjach zabrano mi rentę którą pobierałam 2,5 roku mam 38 lat pracy i już jestem b zdrowa daje się darmowe sanatorium a po komisji już nie masz renty czy Pan o tym wie chłopie

    Odpowiedz
  • klik(2011-10-08 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek co pan podniesie jak w Polsce zabiera się chorym ludziom renty pytam co to za dziki kraj wszyscy to dno po 2 udarach i 9 operacjach zabrano mi rentę którą pobierałam 2,5 roku mam 38 lat pracy i już jestem b zdrowa daje się darmowe sanatorium a po komisji już nie masz renty czy Pan o tym wie chłopie

    Odpowiedz
  • klik(2011-10-08 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek co pan podniesie jak w Polsce zabiera się chorym ludziom renty pytam co to za dziki kraj wszyscy to dno po 2 udarach i 9 operacjach zabrano mi rentę którą pobierałam 2,5 roku mam 38 lat pracy i już jestem b zdrowa daje się darmowe sanatorium a po komisji już nie masz renty czy Pan o tym wie chłopie

    Odpowiedz
  • klik(2011-10-08 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek co pan podniesie jak w Polsce zabiera się chorym ludziom renty pytam co to za dziki kraj wszyscy to dno po 2 udarach i 9 operacjach zabrano mi rentę którą pobierałam 2,5 roku mam 38 lat pracy i już jestem b zdrowa daje się darmowe sanatorium a po komisji już nie masz renty czy Pan o tym wie chłopie

    Odpowiedz
  • klakier(2011-10-05 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek, chcesz być poważny w oczach ROBOTNIKÓW, to chciej wyjaśnienia i ukarania p.Wałęsy za np. NADUŻYCIEwładzy: tj polecenie spalenia dokumentów płacowych w firmach do 1978r,[razem z p.Kuroniem-tym od zupek] -emeryci dużo stracili !, zabrania dodatków za oddanie 25l krwi jako członk.HDK-10% do emerytury,a także ZNIESIENIA konkordatu,ale najpierw UKARANIA winnych za podpisanie tej ANTYpolsikej umowy z Watykanem przez p.Wałęsę,p.Suchocką czy p.Kwaśniewskiego. W/g Mnie powinni dostać po 25 lat więzienia. To jest Pańska rola w POLITYCE.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-10-05 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek, po co do PPP jest dodatek "sierpień 80", to kojarzy się Polakom z "Solidarnością 80"- partią kościelną, stworzoną na usługi kościoła i NISZCZENIA polskich firm, co im się udało, tylko mury zostały"-a nawet runęły co umieścili w swoim hymnie. OHYDA ! Dlatego NIE masz POPARCIA !!- ponieważ na SOLIDARNOŚĆ i KOŚĆIÓŁ Naród już się NIE nabierze. POMYŚL !!

    Odpowiedz
  • 35/40 lat pracy(2011-10-04 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    już SLD i OPZZ ludziom po przepracowaniu 35/40 lat emeryturę a nie jałmużnę w wysokości 745 zł.
    I co i nic !!!
    Najlepiej obiecywać przed wyborami a później takich obywateli mają daleko gdzieś!!!
    Najlepiej żeby umarli ;wtedy kasa zostanie dla nich!!!

    Odpowiedz
  • śmiech na sali(2011-09-28 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego pan ziętek nie określił się komu zabierze, żeby dać emerytom ?

    Odpowiedz
  • JP49(2011-09-28 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ziętek dlaczego Pan nie podejmuje tematu emerytur bez względu na wiek po przepracowaniu 35/K i 40/M, to wybitnie temat dla Związku.

    Odpowiedz
  • wiewiór(2011-09-27 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, tak i zawijał w sreberka ...

    Odpowiedz