Sześć milionów Polaków to internetowi analfabeci

autor: Sylwia Czubkowska20.07.2010, 08:20; Aktualizacja: 20.07.2010, 08:36

Sześć milionów Polaków nie ma dostępu do internetu i nie zamierza z sieci korzystać w przyszłości – wynika z raportu CBOS-u. Z podobnym problemem od kilku lat z sukcesem walczą państwa Unii.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (7)

  • ala(2010-07-20 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    NO WLASNIE JESTEM JEDNA Z TYCH CO NA NAUKE NA KOMPUTERZE MIALAM 3 DNI BO TYLE BYL SYN W DOMU I NAUCZYLAM SIE OBSLUGIWAC TA CHOLERE KOMPUTER I CIESZE SIE ZE MNIE ZMUSIL DO TEGO A TERAZ SIDZE PRZED WAMI I PISZE MAM 58 LAT Z OBSLUGA KOMORKI BYLO PODOBNIE PISAC SMS ALE CO TAM NAPRAWDE MOZNA SIE NAUCZYC TYLKO TRZEBA CHCIEC MOJ MAZ KOMORKI SIE BOI ALE DALAM RADE UMIE ODBIERAC KOMPUTERA SIE BOI MA 61 LAT A PO DRUGIE KOMPUTERY SA DROGIE MAM STAREGO TRUPA SAMA GO NAPRAWIAM I CHODZI CHOC OBOK STOI LAPTOP UCZCIE SIE LUDZIE ZE WSI BO JA WNIEJ MIESZKAM

    Odpowiedz
  • kaki(2010-07-20 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Widac rzadowi zalezy na tym zeby obywatele mieli internet. Osoby po 60-tce zawsze moga sie nauczyc obslugi internetu itp. 6 mln osob ktore internetu nie umia obslugiwac to duza liczba. Pewnie kiedys to sie zmieni itd.

    Odpowiedz
  • wjw(2010-07-20 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Obawiam się, że liczba ta jest mocno zaniżona. Wynika to z moich obserwacji.
    Poza tym w Polsce nieuctwo jest powodem do dumy.
    Brawa dla Pani Ali. Tak trzymać.

    Odpowiedz
  • Również można napisać,(2010-07-20 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    WSTYD, ŻE TAK MAŁO POLAKÓW LATAŁO W KOSMOS!! - CZY ISTOTNIE??
    Żeby siedzieć w sieci to trzeba;
    - mieć mieszkanie /ilu jest bezdomnych??/, mieć na chleb /ile jest nędzy??/;
    - dostęp do internetu /są w Polsce obszary z których nie działają komórki/;
    - nie być głodnym, mieć czas, komputer i tani internet.

    Odpowiedz
  • Londoner75(2010-07-20 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale skandal ! 6 milionow Polakow nie placi jeszcze za dostep do Internetu !

    Odpowiedz
  • mario(2010-07-20 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    kaki to debil !!!

    Odpowiedz
  • Lufa(2010-07-21 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ten artykuł to modelowy przykład, wręcz standardowy jak ogłupić społeczeństwo. Wystarczy podać się za eksperta, w sposób wybiórczy ( niektórzy mówią, że "głupi") potraktować badanie np. CBOS i pokazać innym jak ubogi jest nasz kraj. Artykuł i sam memoriał jest skandaliczny i obraźliwy. Dlaczego nigdzie nie można znaleźć tego memoriału i samych autorów? Kto stoi za tą prowokacją i arogancją? Proszę przeczytać badanie CBOS - jest dostępne - i tam nie ma żadnych analfabetów! Analfabetami są prawdopodobnie ci którzy siegnęli po owe badanie.

    Odpowiedz