W Sejmie kolejna odsłona walki o ustawę medialną i abonament

06.07.2010, 11:35; Aktualizacja: 06.07.2010, 16:40

Mocna krytyka i wiele zgłoszonych poprawek - tak wyglądało wysłuchanie publiczne przygotowanej przez PO nowelizacji ustaw o radiofonii i telewizji oraz abonamentowej. Jeszcze we wtorek po południu prace nad projektem kontynuować miała sejmowa komisja kultury. Posiedzenie jednak odwołano - zainteresowanie nowelizacją ustawy było tak wielkie, że zabrakło miejsc siedzących dla wszystkich przybyłych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • tak i siak(2010-07-06 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    "Projekt przygotowany przez komitet obywatelski zakłada natomiast nie tylko reformę kadrową, ale też finansową. Twórcy zaproponowali likwidację abonamentu rtv, a w zamian utrzymywanie radia i telewizji z tzw. opłaty audiowizualnej. Opłata w wysokości 8 zł miesięcznie miałaby być wnoszona przez niemal każdego zatrudnionego, przedsiębiorców, rolników (z wyjątkiem osób najuboższych). Jej ściąganiem miałyby się zająć urzędy skarbowe oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego."

    Śmieszne. Powinniśmy dopłacać do wszystkich mediów. Urzędy skarbowe i KRUS mają ściągać (może portki) opłatę? Dlaczego miałbym płacić za coś czego nie mam ochoty oglądać. Niech TVP poszuka pieniędzy we własnych szeregach, a nie próbuje chwytów poniżej pasa.

    Odpowiedz
  • wjw(2010-07-06 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    No nie, rolników też ma objąć ? Prawdziwa "rewolucja". Ciekawe z czego chłopom ściągną i jak wyliczyli, że 8,- zł a nie np. 7,50 ?
    Jakoś nikt dotąd nie podjął tematu gigantycznych wynagrodzeń w RTV.

    Odpowiedz
  • Kajka(2010-07-06 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    ja proponuję , aby ci , którzy płacili kiedykolwiek, byli zwolnieni z tego abonamentu przez tyle lat przez ile płacili. A niech zaczną płacic ci , którzy nigdy tego nie robili. I w koncu PO niech przestanie wysługiwac sie poczta i nie przysyła wezwań do zapłaty za abonament,kiedy Tusk nawoływał do jego niepłacenia .

    Odpowiedz
  • ala(2010-07-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    JA NIE PLACE ABONAMENTU OD 10 LAT ZA CO MAM PLACIC SKORO OD ZAWSZE LECA TE SAME SERIALE POLSKIE FILMY I WIADOMOSCI OD RANA DO WIECZORA A MOZE ZAMIAST TAK GIGANTYCZNYCH APANAZY PREZENTEROW DZIENNIKARZY ZACZNA ZARABIAC OD 1317 ZL TO WTEDY BEDE PLACIC ABONAMENT W TEJ CHWILI ZA POWTORKI JUZ ZAPLACILAM OD 30 LAT

    Odpowiedz
  • andin(2010-07-06 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do ala.Nie masz się czym chwalić.To takie typowo polskie kombinactwo.

    Odpowiedz
  • kat(2010-07-06 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro PO ma pełnię władzy, to niech teraz realizuje swoje obietnice.

    Odpowiedz
  • Zyczenia dla PO(2010-07-06 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    PO teraz zachłysnęła się pełnią władzy ,życzę jej aby to zachłyśnięcie było dla niej śmiertelne!

    Odpowiedz
  • realista(2010-07-06 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    W 100% zgadzam się z opinią Ali(4)! Naród nie powinien płacić na nieprzyzwoite zarobki pracowników i prezenterów TVP. Niech mocarze z sejmu nie obrażają inteligencji rodaków. Prawda jest taka: ciemny naród ma płacić za w kółko powtarzane seriale i nabijać portfele finansowym żarłaczom i mafiosom!!!

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-07-06 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    7-mka,PO nie działa na księżycu.Jeśli ona się zachłyśnie śmiertelnie,padniesz i Ty.Partia ta ma inną koncepcję rządzenia od Twoich idoli z PiS ale obydwie działają na naszym,żywym ciągle organiźmie Dlatego każdmu,kto rządzi krajem trzeba życzyć sukcesów.
    Pora na realizację zapowiedzi przedwyborczej PO i likwidację paskudztwa komunistycznego jakim jest abonament w tej przymusowej formie.

    Odpowiedz
  • thadeusz(2010-07-06 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    TVP powinna zostać zdelegalizowana!
    Nieuczciwe jest, że TVP żyje z haraczu ściąganego od społeczeństwa, tj. abonamentu. Sam abonament jest reliktem komuny.
    Nie oglądam TVP a haracz płacić muszę!
    Nie mam podpisanej umowy z TVP a haracz płacić muszę!
    Państwo zmusza mnie do płacenia haraczu za coś, czego nie oglądam i oglądać nie chcę!
    Jak państwo chce mieć misję (co to jest jakaś tam misja?), to
    niech samo za nią płaci byle nie z moich pieniędzy!

    Ps. Jeżeli abonament, tj. komunistyczny haracz nie zostanie zniesiony, w najbliższych wyborach nie zagłosuję na Podatkowych Oszołomów!

    Odpowiedz
  • m(2010-07-06 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    thadeusz: a z jakich pieniędzy ma płacić państwo jak nie z naszych. Jeżeli ma być telewizja publiczna lub sfera misyjna telewizji i radia to państwo, żeby je finansować musi pobierać podatek, np. taki jak abonament. Proponuję poczytać podstawy ekonomii i nie pisać co popadnie.

    Odpowiedz
  • Twórcy wyliczyli że przy 8 zł nieżle sobie pożyją(2010-07-06 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do "Thadeusz" - całkowicie się zgadzam z takim punktem widzenia.
    Do "m" - nie wiem gdzie czytałeś o ekonomii, skoro jednak czytałeś powinieneś zauważyć ze na dzisiaj jest tak że płacisz abonament i podatki. Po zniesieniu abonamentu zapłacisz tylko podatki. Chyba jest zauważalna różnica ekonomiczna.
    Dlaczego "Twórcom" tak bardzo zależy aby obłożyć opłatami możliwie jak największą grupę obywateli łącznie z tymi którzy zrezygnowali z radia i telewizji na rzecz np internetu. Otóż wygodnie jest usiąść w fotelu przed kamerą i oglądać siebie jako piosenkarza z nagrań archiwalnych mając pewność dobrego uposażenia. Jakaż to wygoda dla TVP = ciepłe przytulne studio, miła atmosfera i tak przez dwie godzinny dziennie a jak się da to częściej. W Taki właśnie model popadli "Twórcy".Zamiast nowości siedzą sobie w czarnych okularkach i przynudzają o rzeczach które widzów mało obchodzą Żadnych nowych nagrań, żadnych koncertów. Jak długo można płacić za oglądnie i słuchanie tego samego. I tak płynie sobie powtórka za powtórką a "Twórcy" mają więcej czasu na równanie do elity ma się rozumieć finansowej. W demokratycznym państwie ludzie muszą mieć możliwość wyboru tego co chcą kupić a czego nie.
    Thadeusz ma rację. Jeśli ktoś chce realizować misję musi za nią zapłacić definiując przedtem co rozumie pod słowem misja. To co jest na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o kulturę to jakaś parodia misji przesycona do granic wytrzymałości nudnymi, natrętnymi i ryczącymi reklamami produktów, które i tak mało kto kupuje.
    Proponuje zwolnić z pracy tych pseudoaktorów, którzy po kilku latach studiów recytują swoje role jak małe dzieci wierszyki na dzień nauczyciela a reżyserów za to że patrzą na to przez palce. Filmy i seriale o niczym, realizowane bez pomysłu i polotu których na kopy jest w TVP oto skutek opłaty abonamentowej. Czy się stoi czy się leży dwa tysiączki się należy. Do tego zmierza inicjatywa "Twórców" z przymusem opłat.
    kiedy w jednym z serwisów informacyjnych emitowanych późnym popołudniem podawano prognozę pogody właśnie na popołudnie robiło się wesoło. Na co komu taka prognoza skoro za oknem ma aktualną pogodę. Wystarczy wyjrzeć przez okno. Prawdziwa eksplozja śmiechu następowała wtedy kiedy za oknem było co innego niż w prognozie.
    MiRy

    Odpowiedz
  • wolny(2010-07-06 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    tylko TV opłacana poprzez oplaty, niezalezne od budzetu i partii, moze byc niezalezna ,profesjonalna, misyjna , ktora moze zaoferowac rozne programy a widz moze dokonac wyboru, co ogląda.Wcale zachodnie TV nie podobają mi sie , nasza TVP ma programy , ktorymi nie są zainteresowane TV prywatne...a zarzadzac powinny osoby kompetene, ustawa mała PO jest fatalna, całkowicie upolitycznia TV od władzy..Tusk obiecał tworcom apolityczność,a robi jak zwykle..cała PO...

    Odpowiedz
  • POliczcie(2010-07-06 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję trochę matematyki, nawet na poziomie tegorocznej "matury". Obecnie, obojętnie ile osób, czy rodzin zamieszkuje gospodarstwo domowe abonament wynosi 17 zł miesięcznie. Po zmianie zakładając, że wśród zamieszkałych będzie troje pracujących, więc za "przyjemność" oglądania tej samej telewizorni ta sama rodzina zabuli 24 zł. Itd. im mięcej pracujących tym większy haracz. Tak właśnie wygląda spełnianie obietnic i reformowanie w wykonaniu Platformy Oszustów. To samo z wycofaniem wojsk z Iraku. Wycofali, ale na to konto wysłali jeszcze więcej do Afganistanu. Wycofano misję z Wzgórz Golan. Niby, jak Herrr Tusk stwierdził "ilość polskich żołnierzy poza granicami kraju sie nie zmieniła". Zmieniło się za to finansowanie. Za Wzgórza Golan płaciła nam ONZ, a za całość Afganistanu bulimy my podatnicy. Niedługo Herr Tusk, teraz wspólnie z Hrabią wypełni obietnicę stworzenia nowej Irlandii, chyba tej na skraju upadku finansowego, na co się zanosi. Jak oni coś dają to bądźcie pewni, że nam dwa razy więcej zabiorą.

    Odpowiedz