We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 5, który obejmuje
Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce oraz 28 powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski.
Okręg nr 5 obejmuje Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce oraz 28 powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski.
Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Naradowcy
- Kaja Godek - filolog angielski
- Stefan Błaszczyk - specjalista ds. organizacji i zarządzania
- Marek Szewczyk - prawnik
- Katarzyna Zaleśna - prawnik
- Jacek Korwin-Mikke - przedsiębiorca
- Sylwia Strus - higienistka stomatologiczna
- Ewa Nitecka - nauczycielka
- Sławomir Witaszek - przedsiębiorca
- Piotr Drzewiński - przedsiębiorca
- Wojciech Mojzesowicz – rolnik
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
- Paulina Piechna-Więckiewicz - prawnik
- Patryk Fajdek - student
- Aleksandra Żmijewska - ortoptystka
- Sławomir Grychtal - inżynier mechaniki
- Monika Żabicka - księgowa
- Mateusz Karniewicz - student
- Anna Piasecka - przedstawiciel medyczny
- Patryk Maćkowiak - lekarz weterynarii
- Małgorzata Ziemnicka - urzędnik sądowy
- Marcin Marzec – przedsiębiorca
Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejskiej - PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni
- Jarosław Kalinowski - rolnik
- Dariusz Rosati - wykładowca akademicki
- Ireneusz Sitarski - ekonomista
- Katarzyna Kalinowska - nauczyciel akademicki
- Paweł Wojtunik - policjant
- Wojciech Kubalewski - doradca klienta
- Aneta Uchwał - pracownik administracji samorządowej
- Elżbieta Lanc - urzędnik samorządowy
- Beata Kraska-Romanowska - ekonomista
- Jolanta Hibner - inżynier inżynierii środowiska
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
- Adam Bielan - politolog
- Maria Koc - etnograf
- Zbigniew Kuźmiuk - nauczyciel akademicki
- Maciej Małecki - poseł na Sejm RP
- Anna Kwiecień - ekonomista
- Arkadiusz Czartoryski - nauczyciel
- Teresa Wargocka - socjolog
- Agnieszka Krzętowska - nauczyciel akademicki
- Rafał Romanowski - urzędnik państwowy
- Marek Opioła – politolog
Lista nr 5 -Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, RSS
- Dorota Olko - socjolog
- Mateusz Dobrowolski - dziennikarz
- Anna Żytkowska-Prus - nauczyciel języka obcego
- Jerzy Piórowicz - specjalista administracji publicznej
- Małgorzata Adamczyk - tłumacz
- Piotr Trysiński - inżynier mechatronik
- Justyna Kosiec - asystent przetwarzania danych
- Artur Matyjaszek - pedagog
- Weronika Sarnowska - specjalista do spraw marketingu i handlu
- Sławomir Płatos - inżynier elektryk automatyk
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
- Barbara Husiew - pracownik administracyjno-biurowy
- Marian Piłka - historyk
- Agata Pater - radca prawny
- Krzysztof Lechowski - inżynier technologii drewna
- Sławomir Klimkowski - starszy operator procesów produkcyjnych
- Irena Bordzio-Berus - nauczyciel
- Jakub Frydryk - przedsiębiorca
- Robert Jędrzejewski - kierowca
- Karolina Pomorska - politolog
- Lidia Sankowska-Grabczuk - rzecznik prasowy
Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Wyborców Polski Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski
- Andrzej Rosiewicz - artysta estradowy
- Krzysztof Gajowniczek - urzędnik państwowy
- Jadwiga Budzyńska - ekonomista
- Adam Kloch - przedsiębiorca
- Elżbieta Marciniak - ekonomista
- Paweł Kłobukowski - przedsiębiorca
- Mariusz Długołęcki - prawnik
- Karolina Lenart - fizjoterapeuta
- Justyna Kępa – nauczyciel
- Rafał Kowalik – inżynier
Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Jedność Narodu
- Romuald Starosielec - dziennikarz
- Paweł Połanecki - ekonomista
- Irena Żebrowska - teolog
- Jan Ciechanowicz - wykładowca akademicki
- Beata Szmigiel - farmaceuta
- Jakub Maciejewski - przedsiębiorca
- Adam Maroszek - przedsiębiorca
- Jolanta Raczyńska - przedsiębiorca
- Jolanta Szczypiór - rolnik
- Gabriel Janowski - nauczyciel akademicki