© 2018 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "bankowość elektroniczna" 2018-11-21T18:55:10+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/bankowosc-elektroniczna Demokratyzacja płatności, czyli bank w smartfonie. Rozmawiamy z dyrektorem zarządzającym PayPal w Europie https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1171925,bankowosc-cyfrowa-co-sie-zmieni-w-swiecie-platnosci.html Osoby, które zarabiają najmniej, płacą gigantyczne pieniądze za usługi bankowe, prowadzenie konta czy kartę kredytową. Naszym zdaniem to nie powinno tyle kosztować - mówi w wywiadzie dla DGP Matt Komorowski, dyrektor zarządzający PayPal w Europie

]]>
70 proc. Polaków nie zmienia hasła do bankowości internetowej https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1134487,70-proc-polakow-nie-zmienia-hasla-do-bankowosci.html Ponad 70 proc. Polaków, korzystających z bankowości internetowej nie zmieniło hasła do bankowości internetowej w ciągu ostatniego roku - takie dane Komisji Europejskiej przywołuje we wtorkowym komunikacie Związek Banków Polskich.

]]>
Ponad tysiąc przedsiębiorców zarejestrowało firmę za pomocą bankowości elektronicznej https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1115878,rejestracja-firmy-za-pomoca-bankowosci-elektronicznej.html Ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej - poinformowało w piątek w komunikacie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Dodano, że to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku.

]]>
"Puls Biznesu": Słaby kwartał banków https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1042992,puls-biznesu-banki.html Kurczy się sieć oddziałów i ubywa etatów w sektorze, a wynik za I kw. jest najsłabszy od siedmiu lat - pisze we wtorek "Puls Biznesu".

]]>
Bankowość internetowa: Spokojnie, to tylko awaria https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1011464,awarie-w-bankach-internetowych.html Niektóre banki chwalą się, że w całym 2016 r. przerwy w dostępie do ich serwisów transakcyjnych trwały mniej niż 20 godzin. Ale tam, gdzie pojawiły się kłopoty, było już znacznie gorzej.

]]>
KNF: 1 grudnia br. mija termin identyfikacji podatników amerykańskich w Polsce https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/989065,knf_1_grudnia_br_mija_termin_identyfikacji_podatnikow_amerykanskich_w_polsce.html Informatyk: przy 500 plus kanał bankowy okazał się atrakcyjny, bo był gotowy https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/959804,informatyk_przy_500_plus_kanal_bankowy_okazal_sie_atrakcyjny_bo_byl_gotowy.html Portfele bankowe już nie tej jakości https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/914133,portfele-bankowe-juz-nie-tej-jakosci.html Regulacje to według nadzoru jeden z głównych czynników ryzyka dla krajowych banków. Wśród innych KNF wymienia pogarszającą się spłacalność kredytów – przede wszystkim hipotecznych.

]]>
Szymaniak: Poufność danych? Masz to jak w Plus Banku https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/877506,szymaniak-poufnosc-danych-masz-to-jak-w-plus-banku.html W piątek haker zamieścił w sieci TOR (tzw. sieci anonimowej) dane 500 przedsiębiorców – klientów Plus Banku. Personalia właścicieli firm, adresy zamieszkania, numery kart kredytowych, salda rachunków etc. Stało się tak, ponieważ bank nie uległ szantażowi. Haker za nieupublicznianie skradzionych zasobów żądał 200 tys. zł. Potem chciał przekazania pieniędzy na jeden z domów dziecka, ale i to nie zachwiało niezłomnej postawy bankowców.

]]>
Polacy pokochali bankowość mobilną. Korzysta z niej już ponad 3 mln klientów https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/816736,bankowosc-mobilna-w-polsce-korzysta-z-niej-juz-ponad-3-mln-klientow.html Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z banku w komórce. Osób chętnie posługujących się aplikacjami mobilnymi przybywa szybciej niż użytkowników bankowości elektronicznej

]]>
Technologia rządzi rynkiem. Koniec finansów żywego człowieka https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/747735,technologia-rzadzi-rynkiem-koniec-finansow-zywego-czlowieka.html Współczesnym rynkiem rządzi technologia. Nie giełdach grają komputery i to maszyny decydują, czy dostaniemy kredyt

]]>
Bank dla firmy coraz bardziej mobilny https://serwisy.gazetaprawna.pl/msp/artykuly/729477,bank-dla-firmy-coraz-bardziej-mobilny.html Stało się już faktem, że w bankowości detalicznej instytucje największy nacisk kładą na rozwój systemów mobilnych, a na znaczeniu traci internetowy kanał kontaktu z klientem. Ten trend coraz szybciej staje się także widoczny w bankowości dla przedsiębiorców. Najwięcej technologicznych nowości znajdziemy właśnie w obszarze przenoszenia funkcjonalności z tradycyjnego już dziś serwisu internetowego do smartfona.

]]>
Phishing: złodzieje w sieci zwiększają aktywność. Jak się bronić? https://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/723055,phishing-zlodzieje-w-sieci-zwiekszaja-aktywnosc-jak-sie-bronic.html W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 37,3 mln internatów na całym świecie zetknęło się z atakiem phishingu. Oznacza to, że ilość prób kradzieży poufnych informacji zwiększyła się o 87 proc. – informuje korporacja Deloitte. Najpopularniejszymi celami ataków pozostają klienci banków oraz instytucji finansowych, lecz coraz bardziej zagrożeni stają się także użytkownicy serwisów aukcyjnych oraz portali społecznościowych.

]]>
Smartfony: Facebook to nie wszystko. Bankowość i showrooming to przyszłość https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/711622,smartfony_facebook_to_nie_wszystko_bankowosc_i_showrooming_to_przyszlosc.html Trzynaście procent Polaków nawet nie wie, że ma smartfona. Nawet jeśli go wykorzystujemy, to raczej do korzystania z mediów społecznościowych. Przyszłością smartfonów jest jednak bankowość mobilna, a także tajemniczy showrooming.

]]>
ING BSK wprowadzał w błąd klientów. Zapłaci ponad milion złotych kary https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/682504,ing_bsk_wprowadzal_w_blad_klientow_zaplaci_ponad_milion_zlotych_kary.html Wprowadzenie w błąd co do kosztów przelewów czy korzystania z karty – to praktyki stosowane w reklamach Konta Direct ING Banku Śląskiego, które zakwestionowała Prezes UOKiK. Kara nałożona na przedsiębiorcę wyniosła ponad 1,29 mln zł

]]>
Watykan nadal bez terminali płatniczych. Traci miliony https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/673990,watykan_nadal_bez_terminali_platniczych_traci_miliony.html Trzydzieści tysięcy euro dziennie traci Watykan z powodu blokady terminali płatności elektronicznych czynnych do tej pory na jego terytorium. Decyzja o tym, podjęta przez narodowy bank włoski, weszła w życie 1 stycznia tego roku; od tego dnia w Watykanie płaci się wyłącznie gotówką.

]]>
W nocy z soboty na niedzielę bankomaty Euronetu będą nieczynne https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/652540,w_nocy_z_soboty_na_niedziele_bankomaty_euronetu_beda_nieczynne.html W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 6 na 7 października br., bankomaty sieci Euronet będą wyłączone z użycia w związku z prowadzeniem prac modernizacyjnych - poinformowała firma Euronet Polska na swojej stronie internetowej.

]]>
Nadchodzi rewolucja biometryczna: wniosek o kredyt podpiszesz palcem https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/648621,nadchodzi_rewolucja_biometryczna_wniosek_o_kredyt_podpiszesz_palcem.html Bank BPH pochwalił się wczoraj uruchomieniem pierwszego oddziału biometrycznego. Brzmi futurystycznie? W rzeczywistości oddział nie różni się szczególnie od innych placówek bankowych. Jedynymi elementami wyróżniającymi są niewielkie czytniki biometryczne oraz dodatkowe monitory przy stanowiskach obsługi.

]]>
Bankowość elektroniczna: kredyt smartfonowy, bez wychodzenia z domu https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/619766,bankowosc_elektroniczna_kredyt_smartfonowy_bez_wychodzenia_z_domu.html Rekomendacje nadzoru uwrażliwiające bankowców na ryzyko zrobiły swoje i dziś o kredyt jest dużo trudniej niż kilka lat temu. Ale nie każdy będzie miał problem z uzyskaniem pożyczki.

]]>
Znikające banki w Polsce. Kilka tysięcy osób zostanie zwolnionych https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/613912,znikajace_banki_w_polsce_kilka_tysiecy_osob_zostanie_zwolnionych.html Przez polski rynek bankowy przechodzi wtórna fala wstrząsów po trzęsieniu ziemi, jakim był kryzys finansowy w 2008 r. Kilka tysięcy osób straci pracę, a niektóre instytucje wręcz znikną z finansowej mapy - donosi "Puls Biznesu".

]]>