Finałowa gala VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem

Obchody Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) trwają od końca lutego do czerwca 2016 r. Od wielu lat wydarzenie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne we współpracy z licznymi partnerami rządowymi i pozarządowymi przy wsparciu administracji państwowej, Parlamentu oraz licznych organizacji pozarządowych, firm oraz mediów publicznych.

W najbliższym czasie w ramach obchodów ŚDSI 2016 odbędzie się finałowa gala VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Edukacja z Panem T.I.K-iem - eUmiejętności przepustką do…”

Celem VI edycji konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowań informatycznych, szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie oraz zachęcenie do wspólnej, edukacyjnej zabawy, jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla młodzieży „Edukacja z Panem T.I.K.-iem – E-umiejętności przepustką do…” skierowany jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce. Ogólnie adresatami wydarzeń są uczniowie zainteresowani podnoszeniem kwalifikacji w zakresie wykorzystania narzędzi teleinformatycznych.

Tegoroczna edycja pod hasłem „E-umiejętności przepustką do….” będzie polegała na rozwinięciu tej myśli w formie tworzenia krótkiego filmu przez uczestników konkursu. Jak wykazują doświadczenia lat ubiegłych wydarzenie obejmuje swym zasięgiem kilka tysięcy uczestników. Grono szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całym kraju angażujących się w nie stale rośnie. Z każdą edycją coraz większa liczba nauczycieli wykorzystuje temat Konkursu na swoich lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Ogłoszenie wyników konkursu Pan TIK oraz rozdanie nagród nastąpi 13 maja 2016 r.

W każdej edycji konkursu uczniowie z całej Polski realizują zadania związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. W tym roku uczestnicy mieli zadanie nakręcić film rozwijający hasło  „eUmiejętności przepustką do…”

Z nadesłanych prac jury konkursu dopuściło do ostatecznej rywalizacji siedemdziesiąt filmów, dostępnych na kanale https://www.youtube.com/channel/UCUmA8XTW7brH2M6YRIymUcA/videos?live_view=500&flow=grid&view=0&sort=dd

Ze wstępnymi wynikami Konkursu można zapoznać się na stronie http://konkurs.ecdl.pl/ Cała inicjatywa odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. (www.sdsi.pti.org.pl) Uroczystość odbędzie się 13 maja 2016 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł z dnia: 2016-05-10, ostatnia aktualizacja: 2016-05-10 15:40

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.