Zjazd Adwokatur Europejskich

W dniach 8-11 października 2015 r. odbędzie się w Krakowie Zjazd Adwokatur Europejskich, organizowany przez The European Bars Federation (FBE), Naczelną Radą Adwokacką oraz Okręgową Radę Adwokacką w Krakowie we współpracy z patronami wydarzenia.

Organizacja FBE zrzesza 250 okręgowych rad adwokackich i radców prawnych, reprezentując około 800 000 europejskich prawników.

Tematem obrad jest przestępczość gospodarcza (white-collar crimes) i odbędą się one w czterech kolejnych panelach tematycznych:
 - przestępstwo "prania brudnych pieniędzy" na tle przepisów prawa bankowego i regulacji prawnych Unii Europejskiej;
- zagadnienia związane z materialno-prawnymi i procesowymi podstawami ścigania przestępczości transgranicznej, w szczególności tzw. "obrotu karuzelowego";
- zagadnienia korupcji w obrocie gospodarczym  w kontekście modeli kryminalizacji korupcji w sferze publicznej;
- ubezpieczenia adwokatów wykonujących zawód w więcej niż jednym państwie unijnym.

Dyskusja z udziałem międzynarodowych panelistów odbędzie się w sześciu symultanicznie tłumaczonych językach.

W programie wydarzenia przewidziano także bogaty program kulturalny, m.in. zwiedzanie unikalnej kopalni w Wieliczce zakończone koncertem i kolacją, zwiedzanie Collegium Maius, bal w Pałacu Pod Baranami.

Wszystkie dodatkowe informacje oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie http://fbe.adwokatura.krakow.pl/ Dla polskich adwokatów i radców prawnych udało się utrzymać cenę udziału na poziomie „wczesnej rejestracji” w wysokości 1500 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł z dnia: 2015-09-28, ostatnia aktualizacja: 2015-09-28 11:17

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.