Recepty dla polskiego systemu ochrony zdrowia

XIII Forum Rynku Zdrowia już za tydzień w Warszawie

Prestiżowa, wielowątkowa, poruszająca aktualne tematy debata o systemie ochrony zdrowia w Polsce – w dniach 23-24 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się XIII Forum Rynku Zdrowia. Ponad 1000 przedstawicieli środowiska medycznego przez dwa dni dyskutować będzie o najważniejszych dla sektora wyzwaniach i kierunkach zmian.

– Forum Rynku Zdrowia po raz kolejny stworzy okazję do wszechstronnej, merytorycznej dyskusji w reprezentatywnym gronie wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, ekspertów oraz lekarzy wielu specjalizacji, zainteresowanych sektorowymi zmianami w polskiej ochronie zdrowia – mówi Wojciech Kuta, redaktor naczelny miesięcznika i portalu Rynku Zdrowia.

– Chcemy podjąć tematy bardzo aktualne, angażujące ekspertów i poruszające opinię publiczną, jak chociażby tzw. sieci szpitali, kolejki do specjalistów oraz dialog społeczny w ochronie zdrowia – zapowiada.

Forum otworzy sesja plenarna dotycząca najważniejszych zmian w opiece zdrowotnej, w której udział wezmą cztery „drużyny”: decydentów, opozycji, ekspertów i przedstawicieli firm.  W trakcie kilku rund pytań uczestnicy debaty inauguracyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania swoich opinii oraz wymiany argumentów, m.in. na temat: publicznych nakładów na ochronę zdrowia, nowych zasad finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych, systemu PSZ, czyli tzw. sieci szpitali, polityki lekowej państwa, a także informatyzacji ochrony zdrowia.

Udział w dyskusji zapowiedzieli, między innymi: Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia; parlamentarzyści z Sejmowej Komisji Zdrowia – Alicja Chybicka, Lidia Gądek, Beata Małecka-Libera, Tomasz Latos; Andrzej Jacyna, p.o. prezesa i zastępca prezesa ds. medycznych Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poza sesją plenarną zaplanowano 20 dyskusji panelowych o zróżnicowanej tematyce, obejmującej zarówno politykę zdrowotną, organizację, finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia, jak również terapie w wybranych dziedzinach medycyny. Omówione zostaną m.in. dostępność świadczeń opieki zdrowotnej w Polsce, koordynowana opieka zdrowotna, polskie e-zdrowie, telemedycyna, wyzwania w onkologii i hematoonkologii, czy też problematyka szczepień i rehabilitacji.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum będzie Gala Rynku Zdrowia, podczas której wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny – wyróżnienia przyznawane od 2006 r. przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, doceniające wybitnych lekarzy, menedżerów, osobowości i wydarzenia w branży medycznej.

XIII Forum Rynku Zdrowia odbędzie się w dniach 23-24 października 2017 r. w warszawskim hotelu Sheraton.

Organizatorem jest Grupa PTWP – wydawca miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł z dnia: 2017-10-18, ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 09:58

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.