Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości - Gala

26 października 2018 r.

Nowoczesne technologie rozbudzają oczekiwania klientów i w efekcie same muszą za nimi nadążać.

Sztuczna inteligencja zmienia modele biznesowe. Co czeka firmy?26 października 2018 r.

Automatyzacja, robotyzacja, big data i sztuczna inteligencja zmieniają modele biznesowe. Media są branżą, która w ostatnich latach musiała poradzić sobie z wieloma procesami dostosowawczymi. Jakie szersze refleksje – dla różnych branż i dla całej gospodarki – płyną z tych doświadczeń? Na co czeka i na co powinien przygotować się sektor usług?

26 października 2018 r.

Firmy boją się wchodzić w spór z odbiorcą towarów czy usług, upominać się o pieniądze i ryzykować utratę przyszłych kontraktów.

Jak skutecznie walczyć z zatorami płatniczymi26 października 2018 r.

Projekt ustawy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym przygotowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Z kolei resort finansów zapowiada, że będzie śledzić transakcje i wyszukiwać firmy, które zaległościom dają początek. Co ministerstwo zrobi z informacją o podmiotach, które są ich źródłem? Czy nowe propozycje pomogą? Niekoniecznie. Przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, kto im nie płaci, mają narzędzia do działania, ale i tak boją się upomnieć o pieniądze – wynika z danych BIG InfoMonitor.

25 października 2018 r.

Nadal brakuje przepisów regulujących całościowo działalność lobbingową. Czy obecny rząd podejmie próbę ich stworzenia?

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Zawodowy lobbysta potrzebny od zaraz25 października 2018 r.

Określenie „lobbing” nigdy w Polsce nie kojarzyło się pozytywnie. Uchwalona w 2005 r. ustawa o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa jest praktycznie martwa. I chociaż definiuje, co jest „działalnością lobbingową”, sam proces, który na poziomie unijnym i w Stanach Zjednoczonych uznany jest za naturalny i wręcz pożądany, w Polsce jest równoznaczny z korupcją i kolesiostwem.

25 października 2018 r.

Więcej wysiłków należałoby włożyć więc w dostarczanie narzędzi przedsiębiorcom w postaci wiedzy na temat funkcjonowania mechanizmów napędzanego przez internet globalnego rynku i wprowadzać ułatwienia oraz wsparcie w tych obszarach, zamiast organizować egzotyczne wycieczki zagraniczne.

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Globalizacja, czyli jak przejść do ofensywnego handlu25 października 2018 r.

Jakiej pomocy oczekują przedsiębiorcy od polskiego rządu, aby mogli konkurować na światowych rynkach? Kim są odbiorcy naszych towarów i z kim powinniśmy zacieśniać kontakty, aby wspierać rozwój polskiego kapitału i zwiększać inwestycje nad Wisłą? Dlaczego od jakiegoś czasu biznes w Polsce ma pod górkę i co może znaleźć po jej drugiej stronie?

24 października 2018 r.

Jak poradzić sobie z nierzetelnym kontrahentem? Sławomir Grzelczak o problemie zadłużenia24 października 2018 r.

- Sposobów na dłużników jest wiele. Mamy sporo rejestrów, w których możemy sprawdzić przedsiębiorcę, zanim zaczniemy z nim współpracę. Istnieje też rejestr podatkowy tj. rejestr należności publiczno-prawnych, w którym także można sprawdzić rzetelność firmy - mówi Prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

24 października 2018 r.

Blockchain rewolucją na miarę internetu?24 października 2018 r.

- Dzięki technologii blockchain bank może udostępnić klientowi dokumenty w bezpieczny sposób. Brakuje nam jedynie rozwiązań legislacyjnych z wykorzystaniem blockchain w razie sporów konsumenta z bankiem – mówi Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor.

24 października 2018 r.

Leszczyński: PKN Orlen stawia na badania i rozwój24 października 2018 r.

Światowa gospodarka jest już uporządkowana, jest zdominowana przez kilka największych firm na świecie, w które w niektórych produktach kontrolują już ponad 90 proc. rynku. Ale chcemy wykorzystać naszą szansę i wejść przez lekko uchylone drzwi – mówił podczas gali „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” Zbigniew Leszczyński, wiceprezes PKN Orlen.