Miesiąc z PPK

10 stycznia 2019 r.

Celem nowego portalu będzie gromadzenie i udzielanie informacji o funkcjonowaniu PPK

Będzie zrzutka na portal PPK. Po 700 tys. zł10 stycznia 2019 r.

Instytucje finansowe (czyli towarzystwa funduszy inwestycyjnych, powszechne towarzystwa emerytalne, pracownicze towarzystwa emerytalne i zakłady ubezpieczeń), które chcą oferować przedsiębiorcom usługi prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK), będą musiały przeznaczyć na utworzenie i prowadzenie nowego portalu po 700 tys. zł.

8 stycznia 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych 19 listopada ub. r. Ustawa zakłada utworzenie prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych. W program ma być zaangażowane państwo, pracodawcy i pracownicy. Dotyczy osób, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę.

Borys o PPK: Pensje pracowników nie spadną8 stycznia 2019 r.

„Sugerowanie, że PPK oznaczają obniżenie pensji jest nieprawdą. Jest wręcz odwrotnie. Po pierwsze nasze wynagrodzenia w wyniku wprowadzenia PPK się nie zmienią" - zapewnił prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wyjaśnił, że osoby, które dobrowolnie zdecydują się na posiadanie rachunku PPK, będą na nim odkładały część wynagrodzenia. W ocenie szefa PFR informacje Gazety Wyborczej o zmianach dotyczących programu Pracowniczych Planów Kapitałowych to klasyczny fake news.