Narzędzia dla biznesu

26 sierpnia 2016 r.

Karta bezpieczniejsza niż gotówka. Także dzięki kontroli nad wydatkami

Karta bezpieczniejsza niż gotówka. Także dzięki kontroli nad wydatkami26 sierpnia 2016 r.

Prowadzenie biznesu wymaga ciągłej kontroli firmowych finansów. Korzystanie z kart płatniczych dedykowanych dla firm ułatwia to zadanie, pozwalając płacić za firmowe wydatki łatwo, wygodnie i bezpiecznie. Dzięki kartom można opłacać wszelkie wydatki związane z prowadzoną działalnością: w kraju i za granicą, osobiście lub na odległość – przez Internet lub telefon.

26 sierpnia 2016 r.

Nie akceptujesz kart? Tracisz klientów…

Nie akceptujesz kart? Tracisz klientów…26 sierpnia 2016 r.

Badania pokazują, że mali przedsiębiorcy nie akceptujący kart tracą przez to potencjalnie 1 na 4 klientów. W Polsce 47 proc. użytkowników kart Visa stwierdziło jednoznacznie, że woli kupować produkty i usługi tam, gdzie przedsiębiorca akceptuje karty. Co ważne: im wyższa wartość zakupu, tym bardziej możliwość zapłacenia kartą jest istotna dla klientów.

6 sierpnia 2016 r.

Wystawienie towaru w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny jest ofertą sprzedaży.

Czy sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży towaru?6 sierpnia 2016 r.

Jestem właścicielem sklepu z artykułami biurowymi. Poprosiłem brata, by ten w moim zastępstwie sprzedawał produkty. Jedna z klientek niegrzecznie się zachowywała, więc stwierdził, że nic jej nie sprzeda. Teraz niedoszła klientka straszy go, że spotkają się w sądzie. Czy rzeczywiście za odmowę sprzedaży możemy zostać ukarani?