Europejski Kongres Gospodarczy

18 maja 2018 r.

Tomasz Pisula

Szef PAIiH: Polska przestaje być krajem, w którym się tanio wytwarza18 maja 2018 r.

Jeśli chodzi o napływ inwestycji do kraju, to on rok do roku się zwiększa. My jako agencja mamy wręcz rekordowe wyniki. Porównując kwartał do kwartału widzimy kilkuprocentowe wzrosty w porównaniu do roku ubiegłego – mówił Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, w rozmowie z Grzegorzem Osieckim w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Pytany o szacunkowe dane odpowiedział: Myślę, że do końca roku możemy obsłużyć projekty inwestycyjne o wartości 6-7 mld euro.

18 maja 2018 r.

Karolina Kaim

31,5 tysiąca za metr luksusu. Trzeba mieć wolnych kilka milionów, by zamieszkać w Cosmopolitan18 maja 2018 r.

Trzeba mieć blisko dwóch milionów złotych, aby kupić najmniejszy, czyli 55-metrowy apartament w budynku Cosmopolitan. Ale transakcje powyżej 6-7 mln zł również nie należą do rzadkości – przyznała Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, do którego należy warszawski wieżowiec Cosmopolitan. Rozmowę w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przeprowadził Grzegorz Osiecki.

17 maja 2018 r.

Jakub Kłoczewiak

Zapłata za zakupy skanowaniem twarzy? Rewolucja jest już blisko17 maja 2018 r.

- Ryzyko porównywania ceny dla sprzedawców już dawno zniknęło. Jednocześnie argument ceny powoli schodzi na drugi plan, a klienci kupują częściej towary lepszej jakości, są skłonni więcej za nie zapłacić, a coraz większe znaczenie ma sama wygoda kupowania, bezpieczeństwo transakcji, szybkość i płynność zakupów – twierdzi Jakub Kłoczewiak, dyrektor ds. Relacji z Klientem Allegro.pl

16 maja 2018 r.

Przemysław Gałązka

Co start-up może zrobić z… dachem płaskim? Sporo, i jeszcze na tym zarobi! 16 maja 2018 r.

Inteligentne sensory zamontowane pod dachem mierzą jego ugięcie. To w połączeniu z analizą pogody daje informację o tym, czy i co trzeba zrobić, by uniknąć katastrofy budowlanej. Na tym pomyśle opiera się idea start-upu Sense Monitoring, który w czasie European Start-up Days w Katowicach otrzymał nagrodę w kategorii Tradition & Modernity.