Mirosław Dąbrowski

CEO / IT Product Manager / Agile Coach / Speaker / Author

Przedsiębiorca o silnym zapleczu technicznym i rozwojowym. Mirosław pracował w wielu rolach, w tym CTO, CIO i CEO. 14 lat w branży IT; 12 w doradztwie / coachingu / szkoleniu; 8 w DevOps (wiele ról); 6 na stanowiskach C-level. Obecnie właściciel kilku firm, w tym firmy programistycznej oraz firmy szkoleniowo-doradczej. Wraz ze swoimi zespołami trenerów pomaga innym programistom (sprzedawcom) i bankom w transformacjach Agile, wśród jego klientów są BGŻ BNP Paribas, BGK, BZWBK, Santander Consumer Bank.

Marek Gmerski

Ekspert Zarządzania Projektami

Jest ekonomistą i informatykiem współpracującym także jako kierownik projektów, audytor przedsięwzięć w sektorze publicznym i prywatnym. Posiada certyfikat ekspercki z TCO for Distributed Computing, certyfikat PRINCE2™ oraz certyfikat PMP. Zdobył bogate doświadczenie eksperckie w doradztwie z pogranicza informatyki i biznesu. Współautor metody wyceny wartości przedsięwzięć wysokiego ryzyka Value IT!, programów szkoleniowych z tematu zarządzania projektami, controllingu w IT, controllingu projektów (portfele, programy). Jako Manager specjalizuje się w dziedzinie zarządzania projektami wysokiego ryzyka, zwłaszcza w obszarze ratowania projektów zagrożonych, organizacji projektów konsorcjalnych z dużym udziałem podwykonawców oraz przedsięwzięć w ramach grup kapitałowych. Doświadczenie to zostało zdobyte w roli kierownika projektu po stronie wykonawcy (aż do roli portfolio managera zarządzającego portfelem projektów wysokiego ryzyka oraz rozwojem kadry kierowników projektów w dużej firmie konsultingu IT) oraz w roli kierownika projektu z ramienia klienta w branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej oraz administracji publicznej.

Paweł Jurdeczka

Agile Product Management Consultant, AgileYourself

Klienci m.in.: Orange, Brand24, STX Next, Omnilogy
Pracuje jako konsultant produktowy z klientami głównie z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady oraz Izraela. Pomaga przedsiębiorcom i twórcom produktów dostarczać zaplanowane wskaźniki biznesowe przy pomocy najlepszych praktyk z obszaru Lean Startup, Lean Analytics, Agile oraz Product Discovery.

Krystian Kaczor

Ekspert Agile

Krystian Kaczor znany jest w środowisku profesjonalistów IT jako specjalista od Agile. Jako Agile Consultant od lat wspiera transformacje dużych organizacji głównie w sektorze finansowym. Propagator pragmatycznego podejścia opartego na empiryzmie i mierzalnych efektach. Autor sprzedanej w tysiącach egzemplarzy książki “Scrum i nie tylko. Teo­ria i praktyka w metodach Agile”. Trener i konsultant w QAgile, który ciągle pracuje z zespołami, żeby utrzymać więź z praktyką i realiami projektowymi. Już od 14 lat współpracuje ze znanymi firmami od mroźnej północy Szwecji po pustynie Iranu usprawniając Zespoły, procesy, projekty i całe organizacje. Bogate doświadczenie od pracownika wsparcia technicznego do program managera pozwala mu spojrzeć na proces powstawania oprogramowania z wielu różnych stron. Krystian wspiera jako Agile Constultant transformacje dużych instytucji finansowych. Krystian prowadzi szkolenia z obszaru Agile, Scrum, zapewnienia jakości, testowania oraz umiejętności miękkich. Autor książek, e-booków i szeregu innych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. Prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach z obszarów Agile i Jakości Systemów Informatycznych. Professional Scrum Trainer, SAFe Program Consultant, Certified LeSS Practitioner, PMI-ACP, ISTQB CTAL TM, ICF ACC.

Ewa Koprowska

Ekspert Agile, Code Sprinters

Od ponad 19 lat jest związana z branżą IT. W trakcie swojej kariery pracowała m.in. jako Actuarial Developer, Analityk, Project Manager, Scrum Master, Product Owner i Agile Coach, dzięki czemu może spojrzeć na organizacje i zespoły z którymi pracuje z szerszej perspektywy. Ewa była również jednym z menedżerów projektu Everest w PZU dzięki któremu została jedną z najbardziej rozpoznawalnych znawczyń tematyki zwinnych transformacji i skalowania w polskiej branży. W Code Sprinters aktualnie pełni rolę eksperta Agile i mentora dla organizacji, które chcą osiągać zwinność. Jest doskonałym mówcą, co mogą potwierdzić liczne wystąpienia i konferencje w których regularnie bierze udział. Największą satysfakcję w pracy czerpie z budowania efektywnych zespołów w oparciu o zasady: koncentracji na celu, odwagi, otwartości, współpracy i szacunku. Entuzjastka podejścia Sociocracy 3.0 (S3) i Nonviolent Communication (NVC). Posiada certyfikaty: Scaled Agile Framework Program Consultant, SAFE Agilist, Professional Scrum Master, Professional Scrum Product Owner, Scaled Professional Scrum, Managing Successful Programmes Foundation, Management of Risk Foundation, PRINCE2 Practitioner, Sociocracy 3.0 ICPT.

Szeran Millo

Managing Director, Symetria UX

Klienci m.in Orange, T-mobile, Volkswagen, ING, Link4
Zarządza pracą agencji oraz aktywnie współtworzy strategię marki i wspiera rozwój nowych obszarów działalności firmy. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji badań usability, projektowaniu UX, planowaniu kampanii internetowych oraz tworzeniu kreacji reklamowych. Ponadto jest trenerem międzynarodowego certyfikatu UX-PM oraz wykładowcą na uczelni Wyższej Szkoły Bankowej.

Aleksander Solecki

Partner w RETHINK Digital Business Design

Doświadczony doradca, Agile Coach, menedżer i inwestor. Współzałożyciel i wieloletni menedżer firmy One2Tribe. Doświadczony architekt platform usług i mechanizmów ich monetyzacji.

Rafał Stańczak

Konsultant Quality Assurance i Scrum, ScrumDo.pl

Konsultant Quality Assurance i Scrum, manager IT z bogatym, blisko 11 letnim doświadczeniem w kilku dużych międzynarodowych projektach z rożnych branż (e.g. telekomunikacja, ubezpieczenia, e-commerce, bankowość), Certyfikowany Scrum Master i Product Owner, właściciel bloga www.scrumdo.pl w ramach, którego dzieli się posiadaną wiedzą ze społecznością polskiego IT. Zaangażowany we współpracę z dwoma kwartalnikami IT– Quale gdzie jest autorem artykułów oraz REQ Magazyn gdzie działa w zespole redakcyjnym opiniując artykuły merytorycznie. Aktualnie Agile Coach oraz Test Manager portfela oprogramowania w szwajcarskiej firmie konsultingowej z branży bankowości prywatnej. Na codzień uzwinnia swoją organizację, dostarcza szkolenia Scrum(przeszkolił ok. 200 osób w różnych lokalizacjach: Warszawa, Manila i Luksemburg), zarządza zespołami i jakością tworzonych produktów. Biorąc udział w projektach zawsze koncentruje się na dostarczaniu wysokiej wartości klientom, usuwa przeszkody stojące przed zespołami w drodze do realizacji celu oraz dba o najwyższe standardy jakości. Członek organizacji Scrum Alliance oraz Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych. Ponadto trener komercyjny, prelegent konferencji branżowych i targów pracy. Pasjonat zwinnego zarzadzania projektami.

Łukasz Węgrzyn

partner w kancelarii SSW Pragmatic Solutions

zakupowych oraz modeli kontraktowych spójnych ze zwinnym modelem zarządzania organizacją (agile). Ekspert zagadnień prawnych związanych z usługami chmurowymi (cloud computing) oraz outsourcingiem usług IT. Wykładowca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W międzynarodowym rankingu The Legal 500 2018 wskazany jako Next Generation Lawyer w sektorze Technologia-Media-Telekomunikacja w Polsce.