Polacy, a szczególnie polscy przedsiębiorcy, zawsze dadzą sobie radę – wychodziliśmy cało jako naród z wielu opresji. Wielka demograficzna i technologiczna zmiana nie musi być dla nas katastrofą, ale może się stać szansą na budowę nowocześniejszej gospodarki, bogatszej i sprawniejszej Polski, i silnego i zyskownego biznesu.

Dlatego w ramach tegorocznej, XI edycji projektu Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości (NPBP) mierzymy się z wyzwaniami i hasłami dominującymi w ostatnich miesiącach. Sztuczna inteligencja, brak pracowników, demograficzna katastrofa, inflacja, spowolnienie w gospodarce europejskiej i brak inwestycji. Żadnego z tych tematów nie da się zrozumieć, nie dotykając pozostałych. Nie można jednak rozmawiać o nich w sposób ogólny i sztampowy. Rzetelność i precyzja – podstawowe cechy Dziennika Gazety Prawnej – są warunkiem analizy rzeczywistości. Tylko dzięki nim wypracujemy konkretne, realne pomysły na poradzenie sobie z wyzwaniami i ze wspólną budową bogactwa.

Jak co roku w ramach naszego projektu przygotujemy specjalnie wydanie DGP. Nasze łamy oddamy przedsiębiorcom i menedżerom. Chcemy, by to oni bezpośrednio pokazali czytelnikom swoją perspektywę. Żeby podzielili się swoimi problemami, wskazali obszary, w których Polacy wspólnie mogą wspierać rozwój biznesu.

Nasi dziennikarze przez kolejne tygodnie będą analizowali i opisywali wyzwania, które stoją przed przedsiębiorcami. Będziemy się starali pokazać czytelnikom wybory, przed którymi stoją przedsiębiorcy i potencjalne skutki błędów, ale i szanse na sukcesy.

Zaprosimy też państwa na spotkanie, debaty i dyskusje – zamknięte i otwarte. Postaramy się, w najlepszej wierze, dbając o polską gospodarkę, budować profesjonalną platformę dyskusji o tym, co czeka nas w przyszłości.

Finałem naszej akcji będzie gala, która odbędzie się 25 października w Warszawie.