« Powrót do artykułu

Tejchman: Niemcy to nie tylko wielka gospodarka

Historia raczej nas dzieli, łączy nas za to sąsiedztwo i warta 100 mld euro wymiana gospodarcza – w taki sposób lider PiS Jarosław Kaczyński podsumował polskie relacje z Niemcami. Wywiad udzielony „Bildowi” wielu obserwatorów odczytało jako sygnał rozpoczynającego się zwrotu w polityce zagranicznej. Po decyzji o Brexicie trudno się spodziewać utrzymania kursu na współpracę z   Londynem.

Marek Tejchman

autor: Wojtek Gorskiżródło: DGP

Marek Tejchman

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Bez podtekstów(2016-08-02 08:45) Zgłoś naruszenie 22

    Autor ma wiele racji jak robotyzacja, niemiecka polityka, obce montownie - czasowe, przemysł Ukrainy itp. Ale jednocześnie zapomina, że Niemcy poprzez swoją prasę (75% "polskiej prasy" lokalnej jest w rękach niemieckich, oraz wiele znanych pism, gazet, rozgłośni radiowych , internetowych stron o charakterze ogólnopolskim). Czy jest realne by można więcej dla Polski gdy Kaczyński jest niszczony przez niemiecką rację stanu (wpływ Merkel na niemieckie media czy portale społecznościowe jak np. Facebook został udowodniony) , a to się przekłada na media niemieckich właścicieli w Polsce. Czyja więc racja stanu będzie bardziej lukrowana w tych mediach ,polska czy niemiecka. Czy autor sobie zadaje to pytanie, bo ja już od dawna. Chwała ,że PIS u władzy - inaczej bylibyśmy już częścią "Rzeszy" od której ucieka WB poprzez Brexit. Coś musi być więc na rzeczy. Kaczyński musi natomiast lawirować między tym co polskie, a tym co niemieckie w Polsce by nie zatracić do reszty polskości co z pewnością zagrażało za rządów PO. A poprzez wspomnianą prasę Niemcy mają większy wpływ niż Kaczyński na Polaków i to będzie najciężej zmienić, gdyż każdy Niemiec (właściciel prasy) będzie za własną hegemonią, a nie by wyzwalać spod zyskownego jarzma inne, obce narody. Taka jest natura ludzka (Niemca hegemona)i jeszcze długo taka będzie. Dlatego jest potrzebny taki Morawiecki .Świetnie radzi z Niemcami (kontakty) co pokazuje udana interwencja w sprawie "Jelcza".Ma wizję rozwoju Polski i spektakularne pomysły , by "sięgać gwiazd" jak piszą złośliwi, ale tak trzeba by realizować przyziemne cele na polskiej ziemi przez Polski nowoczesny kiedyś biznes. inaczej zawsze będziemy ludźmi drugiej kategorii, zależnymi od innych i co gorsza wpisujący się w politykę islamizacji Europy czy gwałtów oraz mordów z tym związanych, a piszę to bez żadnej złośliwości i podtekstów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!