« Powrót do artykułu

Woś: Najważniejsza lekcja z Brexitu

Czy Brexit dowiódł irracjonalności głosujących? Czy może czegoś odwrotnego? Nie, to nie będzie tekst roztrząsający po raz tysięczny wady i zalety integracji europejskiej na obecnym etapie rozwoju Unii. Tym razem chodzi o coś bardziej powierzchownego. Ale jednocześnie kluczowego dla wyniku referendum na Wyspach Brytyjskich.

Rafał Woś

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rafał Woś

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • XXYYZZ(2016-07-02 09:12) Zgłoś naruszenie 30

    Problemem jest rozmijanie się potrzeb i interesów oraz brak transparentności i mylenia skutków z przyczynami. Tak w najskrótszym skrócie. Masy liczą na elity, elity przysłaniają swoje interesy niby zainteresowaniem problemami "mas" [ czyt. większości społecznej ] i jeżeli nie wypada coś uczynić bez pozorowanej opinii większości, elity są zaskoczone! Mechanizm, opisany przez Luigiego Zingalesa i komentowany przez Autora, jest nie do cofnięcia, zatrzymania lub modyfikowania. Trzeba byłoby zmienić na naszym globie tzw. ludzkość! Brexit tylko potwierdził zjawisko polityczo-społeczne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!