« Powrót do artykułu

Szczerski: Polska powinna uczyć się od Wielkiej Brytanii jak przekuwać swoją słabość w atut

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski mówi, że Polska powinna się uczyć od Wielkiej Brytanii jak w polityce zagranicznej przekuwać swoją słabość w atut. Gość radiowej Jedynki skomentował w ten sposób negocjacje Londynu z Brukselą, w których premier David Cameron zrealizował ważne dla Brytyjczyków cele, kładąc na szli członkostwo swego kraju w Unii Europejskiej.

Komisja Europejska

żródło: ShutterStock

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski mówi, że Polska powinna się uczyć od Wielkiej Brytanii jak w polityce zagranicznej przekuwać swoją słabość w atut.

statystyki

Komentarze (9)

 • Adic Silesia(2016-02-23 10:53) Zgłoś naruszenie 21

  Nie sądziłem, że to usłyszę. Z tej wypowiedzi wynika głęboka chęć zagrania w taki sam sposób a następny w kolejce to Orban. Przecież to jest nie tylko osłabianie UE ale też kolejny krok to wywrócenia całej formuły. A po co ona była stworzona ? Sami znacie odpowiedź. Ciekawe jakie wytyczne ma PiS na czele z prezydentem (i prezesem) jeśli chodzi o politykę zagraniczną ? na razie wygląda to na grę, gdzie efektem końcowym będzie samotność skazana na ukrywanie się przed pazurami Rosji i ich dyplomacji siły, strachu i gier insynuacyjnych. Wtedy na pewno oddadzą wrak ale czy ona nam tylko chodzi ? Brak finezji, niepoważna strategia krótkoterminowa, obrażalstwo na Niemcy, Francję czy pięści w stosunku do US - to droga do nikąd i tak jak już napisałem do samoizolacji.

  Odpowiedz
 • jaką słabość ????(2016-02-23 09:15) Zgłoś naruszenie 10

  Do GB garną się wszyscy po pracę. Każdy chce być Londyńczykiem.... Gdybyśmy My zagrozili wystąpieniem z UE.... to powiedziano by -wolna droga good by....

  Odpowiedz
 • wit(2016-02-23 10:29) Zgłoś naruszenie 11

  Trochę już przekuliśmy, Szydło nawet przebiła mistrza i wywaliła poza 500+ 3 mln polskich dzieci, Cameron ograniczył zasiłki dla 40 tyś.

  Odpowiedz
 • K.O.(2016-02-23 12:02) Zgłoś naruszenie 00

  Same chęci to za mało. Pan Szczerski zapomina, że GB wzbogaciła się dzięki dojeniu kolonii. Polska nigdy takich możliwości nie miała i nie ma. Na szczęście pan minister dopowiedział , że Polska nie jest tak silna gospodarczo. W tym sprawa, również ministrów prezydenckich, aby politykę gospodarczą Polski prowadzić do bogacenia się naszych obywateli. Pytanie: czy wiedzą jak to zrobić?

  Odpowiedz
 • Adic Silesia(2016-02-23 10:53) Zgłoś naruszenie 00

  Nie sądziłem, że to usłyszę. Z tej wypowiedzi wynika głęboka chęć zagrania w taki sam sposób a następny w kolejce to Orban. Przecież to jest nie tylko osłabianie UE ale też kolejny krok to wywrócenia całej formuły. A po co ona była stworzona ? Sami znacie odpowiedź. Ciekawe jakie wytyczne ma PiS na czele z prezydentem (i prezesem) jeśli chodzi o politykę zagraniczną ? na razie wygląda to na grę, gdzie efektem końcowym będzie samotność skazana na ukrywanie się przed pazurami Rosji i ich dyplomacji siły, strachu i gier insynuacyjnych. Wtedy na pewno oddadzą wrak ale czy ona nam tylko chodzi ?

  Odpowiedz
 • Wolfram(2016-02-23 11:02) Zgłoś naruszenie 00

  Do wypowiedzi 09:15 - gdybyśmy zagrozili wystąpieniem z UE a nie daj Boże poczynili starania o powołanie sprawnej organizacji polityczno - gospodarczej państw środkowoeuropejskich, zrównaliby nas z ziemią. Już widzę jak mówią good by. Ile szumu się zrobiło jak nowy rząd zaczął robić malutkie kroczki, żeby trochę poluźnić gorset pasożytniczej finansjery to chyba nie trzeba tłumaczyć. Niezależnie myślący to leża na cmentarzach jeżeli nie posiadali dużych pleców i silnych pięści.

  Odpowiedz
 • Wolfram(2016-02-23 11:37) Zgłoś naruszenie 02

  Adic coś tam jakie to oburzające, że 3 mln polskich dzieci będzie poza. A że poprzednie rządy Peło doprowadziło do wyjazdu z kraju 3 mln najbardziej przedsiębiorczej grupy młodych ludzi to gips, właściwe gipsik. To, że Peło doprowadziło do bilionowego zadłużenia Polski to też nic. Ale nowy rząd po paru dniach ma naprawić wszystko co zostało spier...... przez 8 lat. A masz pomysł jak dać kasę, także dzieciom rodzicom, którzy je poczeli tak 30 lat temu?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • SŁOMA z butow niestety ... WYŁAZI(2016-02-23 15:26) Zgłoś naruszenie 00

  WIELKA BRYTANIA ... i słabość... ???. POLSKO ... w czym żeś Ty i komu zawiniła, że ... Opatrzność obdarzyła CIĘ ... takimi MATOŁAMI w ... ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!