« Powrót do artykułu

E-learning: Kopalnia dyplomów. Często bez pokrycia

„E-learning” to słowo wytrych: gigantyczny rynek klientów, usługa tańsza od świadczonej przez stulecia, dostępna w każdym miejscu na globie – byleby było podpięte do sieci. Ale w świecie edukacji online kryje się tak wiele pułapek, że na dłuższą metę mogą one podciąć cały ten rozkwitający rynek. Kto da więcej? Analitycy z firm badawczych rywalizują na prognozy dla rynku edukacji online.

kobieta, komputer

żródło: ShutterStock

Uczeniu online nieodłącznie towarzyszą wyzwania związane z utrzymaniem zaangażowania ucznia – kwituje Brian Gill

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • ceo firmy(2016-01-18 20:31) Zgłoś naruszenie 60

  Te dyplomy nic nie znaczą dla biznesu czy nawet na rynku pracy, teraz studiują ćwierćinteligenci (nie wszyscy) , ale większość. Jak widzę takich po pedagogice, zarządzaniu, politologii, nauki o rodzinie, administracji, a nawet i prawie niestety, to mi ręce opadają od razu odsyłam z kwitkiem. Ci po politechnikach czy medycznych to jeszcze coś sobą prezentują, bo uczelnie w miarę są, ale po tych humanistycznych to tragedia, z takimi to nawet niema o czym porozmawiać, oni nic nie umieją tylko like’ować na „fejsie”. Bardziej cenie człowieka po dobrej zawodówce z fachem niż takiego „humanistę”. Często ci po tych zawodówkach są mądrzejsi niż ci absolwencie i zapewniam, że nie tylko życiowo.

  Odpowiedz
 • a tak niedawno rektorzy polskich uczelni..........(2016-01-16 16:55) Zgłoś naruszenie 10

  upierali się że po maturach Giertycha nie będą ludzie przyjmowani do ich uczelni a dziś ci sami geszewciarze wytykają l-earing,bo im mamona ucieka ?????

  Odpowiedz
 • POlak(2016-01-17 18:17) Zgłoś naruszenie 00

  Polskie uczelnie w e-learningu oczywiście daleko w tyle. Zamiast uczyć wydają dyplomy za obecność na zajęciach. Dla pofesorków i rektorków liczy się tylko byś podpisał listę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!