Zanim Stonoga opublikował akta: Podsumowujemy "aferę taśmową"

Ponad 300 zdjęć akt ze śledztwa ws. "afery taśmowej" trafiło do internetu. Przypominamy szczegóły sprawy rozmów polityków podsłuchanych w restauracji "Sowa & Przyjaciele".

Bartłomiej Sienkiewicz

autor: KPRMżródło: Materiały Prasowe

Belka-Sienkiewicz

Pierwszym stenogramem, który ujrzał światło dzienne była rozmowa prezesa NBP Marka Belki z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem. W nagraniu pojawiał się także Sławomir Cytrycki. Mężczyźni rozmawiali na temat odwołania Jacka Rostowskiego oraz możliwość sfinansowania deficytu budżetowego przez Narodowy Bank Polski.

Nowak-Parafianowicz

Zanim opadły emocje "Wprost" przedstawił zapis kolejnego nagrania, w którym rozmawiali Sławomir Nowak i Andrzej Parafianowicz. Rozmowę nagrano na początku 2014 roku. Dotyczyła kontroli finansowej u żony Nowaka. Były minister szukał pomocy w tej sprawie. Jak mówił, liczył, że nie uda się powiazać jej działalności z jego rachunkami. Parafianowicz stwierdził, że o wszystkim wie i "zablokował to".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!