« Powrót do artykułu

Szahaj: Okrawanie państwa

Wydawałoby się, że sposób myślenia o gospodarce i państwie wyznaczony przez neoliberalną czy wręcz libertarianistyczną narrację złego państwa i dobrego rynku kapitalistycznego odchodzi do lamusa. Klęska projektu neoliberalnego, ujawniona wyraźnie w ostatnim kryzysie gospodarczym, powinna kazać nam inaczej spojrzeć na miejsce i rolę państwa w gospodarce, na mityczne przewagi własności prywatnej nad własnością państwową oraz kwestie zysku i strat. I być może, faktycznie, gdzieś taka zmiana się dokonała, ale z pewnością nie u nas.

poczta polska -skrzynka pocztowa

żródło: ShutterStock

Politycy systematycznie oraz konsekwentnie dążą do tego, aby jego funkcje sprowadzić do minimum. Próba prywatyzacji poczty jest tego widomym znakiem

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • nie znoszę monopoli(2015-04-17 21:08) Zgłoś naruszenie 01

  Lewacki bełkot o rzekomej konieczności utrzymania monopolu państwowych molochów, które kwalifikują się nie tyle do prywatyzacji, co do LIKWIDACJI i zastąpienia podmiotami prywatnymi. Poczta Polska, PKP, Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, PGNiG i oczywiście ZUS.

  Odpowiedz
 • cd(2015-04-19 12:57) Zgłoś naruszenie 01

  niestety polskie
  Państwo jest niszczone w każdym segmencie przez hordy szulerów głównie syjonistycznego pochodzenia, które jednocześnie dla zakrycia swoich szwindli stosuje ataki medialne szkalujące Polskę i Polaków z fałszowaniem historii i zrzucaniem swoich łajdactw na Polaków.

  Odpowiedz
 • prawny(2015-04-18 12:45) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się a autorem. To kolejny krok w kierunku oddania Poczty Polskiej w obce ręce.

  Odpowiedz
 • Bert(2015-04-18 13:46) Zgłoś naruszenie 00

  DGP który jest tubą neoliberalnej propagandy realizującą interesy obcego kapitału, potrafi też ładnie zamiatać za sobą ogonem.

  Odpowiedz
 • Bert(2015-04-18 13:59) Zgłoś naruszenie 00

  DGP - który jest tubą neoliberalnej propagandy realizującą interesy obcego kapitału, potrafi też ładnie zamiatać za sobą ogonem.

  Odpowiedz
 • ert(2015-04-17 13:25) Zgłoś naruszenie 00

  Autor głupi czy udaje...że nie wie, że państwo polskie rządzone przez zdrajców - Solidaruchów, jest likwidowane. Musi być po kawałku, żeby się hołota nie zbuntowała jak by od razu...

  Odpowiedz
 • MK(2015-05-18 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  Dziękuję Panie Profesorze za ten głos, jeden z nielicznych głosów polskich intelektualistów na temat polskiej rzeczywistości.
  Polscy intelektualiści nabrali wody w usta albo - co - grorsza - zmienili się w klakierów władzy, cokolwiek by ona nie robiła.
  Pozdrawiam,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!