Skąd Polacy wiedzą, ze są bezpieczni? Sprawdź jakie mamy poziomy zagrożenia terrorystycznego

W Polsce istnieją poziomy zagrożenia terrorystycznego. Skąd dowiemy się, kiedy nasz kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie?

dżihad, terroryści

żródło: ShutterStock

W Polsce istnieje pięć stopni zagrożenia terrorystycznego. Obecnie prognozowany jest najniższy, opisany jako " Brak informacji wskazujących na zagrożenie terrorystyczne w RP – poziom podstawowy". Kolejne to: Pierwszy stopień alarmowy (ALFA), Drugi stopień alarmowy (BRAVO), Trzeci stopień alarmowy (CHARLIE) i Czwarty stopień alarmowy (DELTA).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • zbylu(2015-03-25 18:58) Zgłoś naruszenie 12

  Zajmijcie sie lepiej odbudowa obelonej przez Komorowskiego i Tuska gospodariki a nie odwracacie uwage polakow jakimis tanimi trikami o terrorystach ,polakow w polsce bieda bije i zadni terrorysci nie zamiezaja ,terrorysci wiedza ze w polsce rezim

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • poziom czwarty(2015-03-26 15:48) Zgłoś naruszenie 12

  No to mamy poziom Delta na biede w kraju i brak pieniędzy.

  Odpowiedz
 • Czy to już? ...(2015-03-25 14:15) Zgłoś naruszenie 02

  „Skąd dowiemy się, kiedy nasz kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie?”. – Poznamy to po tym, że prawie 50% aktywności parlamentu skierowane będzie na sprawy „in vitro”, 20% sprawie równości homosiów i aferom podsłuchowym, a w informacji publicznej 50% czasu będzie poświęcone tej sprawie, plus 30% aferze z Durczokiem i dokonaniom celebrytów, no i przynajmniej 20% atakom na PiS, itd. itp. A w programach głównych telewizorni będzie 7 razy więcej programów „rozrywkowych” niż edukacyjnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!