Jak Polacy chronią swoje kody PIN?

Nie chronimy danych osobowych w należyty sposób - wynika z badania GIODO. Ważne dokumenty nosimy w portfelu. Jedynie 16 proc. wykorzystuje specjalne programy do przetrzymywania haseł.

Karta pay pass MasterCard

autor: Michele Tantussiżródło: Bloomberg

Chociaż większość Polaków stosunkowo dobrze zabezpiecza takie informacje, wciąż wielu z nas zapisuje PIN do karty kredytowej na telefonie, notesie i winnych łatwo dostępnych miejscach. GIODO przypomina, że takich danych nie powinno udostępniać się nawet najbliższym. Nie należy ich także podawać w mailach - to może być podstawą do dokonania transakcji przez nieuprawnioną osobę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • wiesniak(2017-06-10 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    "Co ciekawe to także w tej grupie najwięcej użytkowników kart korzysta ze specjalnych programów do zapisywania haseł." - zapewne nie dotknął ich jeszcze problem uszkodzonego dysku, komputera, lub skradzionych wraz ze smartfonem hasłami. Z czasem zmienią podejście. Jak to starsi mawiają: papier to jest zawsze papier.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!