Wszystkie afery rządu Donalda Tuska

Hazard, taśmy i komputery - oto krótki przewodnik po aferach, które towarzyszyły rządom PO.

Do "Wprost" dotarły kolejne taśmy z nagraniami rozmów członków rządu?

autor: Aleksander Majdanskiżródło: Newspix

Afera podsłuchowa (taśmowa) w Polsce – afera polityczna, która wybuchła 14 czerwca 2014 roku po publikacji przez „Wprost” stenogramów z podsłuchanych rozmów polityków

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (28)

 • Spracowany(2014-06-30 13:00) Zgłoś naruszenie 10812

  Tusk to POltyczny zlodziej który mnie POtfornie okradł!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Autor: Autor:(2014-07-07 22:56) Zgłoś naruszenie 828

  Gdzie się podziało 19 miliardów zł z OFE?

  Odpowiedz
 • KALIF(2014-06-28 08:16) Zgłoś naruszenie 808

  Nic się nie stało?LEMINGI !!!
  O tym, że pod rządami Donalda Tuska „państwo polskie istnieje teoretycznie”, każdy mógł się przecież przekonać już 6 lata temu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Akta(2014-07-10 17:13) Zgłoś naruszenie 635

  Tylko rewolucja moze dokonać zmian i odkręcić wszystkie zła wyrzadzone przez tą sitwę. Unieważnić złodziejskie transakcje, odebrać złodziejskie majątki. Opozycja , kler , opłacana z podatków jest nikomu niepotrzebna. Krwiopijcy naszych kieszeni. Posłow ograniczyc do ilości województw. Senat zlikwidować. Wyjąć na ulice - tak, jak AKTA.

  Odpowiedz
 • Obalic fizycznie ten antynarodowy rzad przestepcow(2014-06-30 18:00) Zgłoś naruszenie 564

  Ten rzad jest tylko z nazwy rzadem polskim,w istocie jest to antynarodowy rzad POlszewickich przestepcow.
  Nie ma co czekac na metody demokratyczne.
  Trzeba wyjsc wszystkim od telewizorow,komputerow na ulice I fizycznie obalic,rozliczyc,najsurowiej ukarac ten rzad czerwonych i PObarwionych przestepcow.Wybrac rzad Polski i nie ustroj narzucany ale "ustroj" nasz Polski.

  Odpowiedz
 • romek(2014-06-30 19:08) Zgłoś naruszenie 485

  Wiadomo ze Tusk jest Niemcem dlatego prowadzi polityke antypolska w zmowie z Merkel,likwidujac fabryki i zmuszajac ludzi do emigracji w jezyku potocznym nazywa sie to exterminacja narodu polskiego

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • POLKA(2014-06-30 07:31) Zgłoś naruszenie 372

  KOBIETY ROCZNIK 1953 CHCĄ PRZECHODZIC NA EMERYTURU W WIEKU POWSZECHNYM A NIE MOGA PONIEWAZ ZOSTALY OKRADZIONE .KIEDY RZAD ZAJMIE SIĘ NAMI!!!.

  Odpowiedz
 • Czekam na wasz KONIEC a miesca w pace się znajdą(2014-07-10 13:18) Zgłoś naruszenie 352

  Pytam dlaczego media -prasa, środki masowego przekazu nie potępiają rządu PO i PSL-u za takie przekręty i nadużycia jakich dokonały te dwie partie wobec naszego Kraju??? Wymienię niektóre z nich, afera Sopocka ukręcona, sędzia gdański na usługach PO przeniesiony a powinien być pozbawiony wykonywania zawodu, drugi sędzia bierze w łapę 100koła niewinna, w gdańsku jakieś machloje poseł wykluczony- ukręcona sprawa, Amber-Gold oszukano ludzi na około miliard złoty [wie o tym premier] cicho sza, przekręty z automatami do gier i nie tylko bo przy tym załatwianie pracy-wycinka 7h lasu i nie tylko w Polsce ,Sekuła nagrodzony za glosowanie z krzesłami-cicho sza, przekręt przy budowie autostrad 25 miliardów zł skręcono-przy czym wykończono około 1000 firm Polskich -cicho sza, Afera z podsłuchaniem PSL-u a Sawicki tak broni Blidy która zabrała sobie sama życie może nie potrzebnie ALE MIAŁA HONOR którego jak widać WAM BRAKUJE, przypominacie posłankę Beger do waszych przekrętów to niewinny żart, może przypomnijmy hulaszczy tryb życia ministrów jest mniej ważna sprawa kto nagrał ALE WAŻNE JEST CO NAGRAŁ, minister SW.Prezes banku omawiają jak pozbawić opozycję dojścia do władzy -drukując 10 miliardów dodatkowo w ten sposób zwalą to na barki naszych dzieci i pra,pra,pra wnuków , minister MSZ chce wprowadzić zamęt nie tylko w Polsce ale chce unieważnić Układ Obronny z USA . Albo ten mecenas chce udu.ć tych co zapewne zabrali się za NIe-Swoje a teraz obraca on i oni wszyscy że są poszkodowanymi Śmiechu warte . Obawiacie się PIS-u i Korwina też bo na pewno łącząc siły WAS wszystkich posadzą do pudła bo TS to dla was zabawka ale najpierw powy...ć skorumpowane Sądownictwo , nie przeciągajcie struny bo ta druga w państwie która przekopała Smoleńsk na ponad metr teraz nawet zamyka usta Opozycji blokując nawet wystąpienia Posłów wybranych przez Naród , nie doprowadżcie do wyjścia ludzi na ulicę Ukrainiec schował się w Moskwie a wy macie przechlapane jak na wschodzie tak i na zachodzie a Naród WAM Tego Nie Wybaczy na Pewno . Pierwsze glosowanie już za trzy miesiące chyba złodziej lub pozbawiony rozumu będzie na was głosował!!! z chamstwem po chamsku .

  Odpowiedz
 • cepeen(2014-06-30 12:08) Zgłoś naruszenie 283

  tematem dnia są "afery" PO,
  a nie Pisu itp !!!

  Odpowiedz
 • widownia(2014-06-28 12:24) Zgłoś naruszenie 253

  Oglądałem te napuszone typy jak śmieli się społeczeństwu w twarz, prowadzili rozmówki między sobą olewając pozostałą część sali sejmowej i oglądających transmisje, pozom bezczelności mają większy niż w sondażach lipnych ! Wniosek jest prosty " WY TO NAM MOŻECIE " a wyjaśnienia przedstawiono w stylu kurskiego "ciemny ludek wszystko kupi"

  Odpowiedz
 • Krystyna(2014-07-24 22:15) Zgłoś naruszenie 253

  Zdrada Solidarnosci przez Bolka w Bydgoszczy , Stan Wojenny - Wrona noz w plecy Solidarnosci , PO-PSL-SLD systematyczny ciag afer gospodarczych , kradziezy , klamstw i niszczenia POLSKI .
  Dla wprowadzenia w życie przygotowanych tajnych planów uszykowano „kanciasty stół” – zwany okrągły stołem, solennie dobierając do niego jedynie słusznych uczestników. Aby powiódł się cały plan koniecznym stało się wmówienie całemu Narodowi Polskiemu (również i innym narodom byłego „demoludu”), że Naród Polski odzyskał suwerenność, że Polska z dnia na dzień odzyskała swą wolość i niepodległość. Nową niewolę nazwano wolnością. Potajemnie przed Narodem Polskim, a nawet przed posłami na Sejm RP sporządzono w Brukseli w dniu 16 grudnia 1991 r. „Układ Europejski”, który pod osłoną burzy lustracyjnej 1992 r. przepchnięto przez Sejm RP – a następnie układ ten ratyfikował Lech Wałęsa.
  Czytaj: „Nocna zmiana – czy nocna zdrada?”

  Odpowiedz
 • Slepowrin(2015-10-22 18:20) Zgłoś naruszenie 176

  troche mało tych afer

  Odpowiedz
 • Autor:(2014-07-07 22:57) Zgłoś naruszenie 172

  Gdzie się podziało 19 miliardów zł z OFE?

  Odpowiedz
 • donald kacza łapa(2014-07-07 20:21) Zgłoś naruszenie 150

  powiem tak a co bohaterami tych afer coś się zmieniło

  Odpowiedz
 • ydsjkuyiryui(2015-06-26 00:54) Zgłoś naruszenie 142

  A co z skokiem na nasza kase OFE

  Odpowiedz
 • w kurzony emeryt(2014-06-28 16:54) Zgłoś naruszenie 111

  Może mi ktoś odpowie> Jeżeli Polska w/g ministra istnieje tylko teoretycznie to czy już wypełnia znamiona, żeby nosiła inną nazwę np:...?

  Odpowiedz
 • czekający(2014-07-10 13:38) Zgłoś naruszenie 91

  Dlaczego nie ma wpisu

  Odpowiedz
 • Kosma(2014-07-03 19:29) Zgłoś naruszenie 819

  Ale bzdury.Teraz widać wyraźnie że żadna z tych niby afer tak naprawdę aferą nie była.Te wszystkie afery to więcej napędzane były przez media niż zgodne ze stanem faktycznym.Tak jakby komuś szczególnie zależało na tym żeby zwracać uwagę na bzdurne pseudoafery zamiast zająć się faktycznymi błędami PO i Tuska.Dzięki temu PO wygrywa wybory bo ludzie jak słuchają tych głupot to dochodzą do wniosku że lepszy już taki rząd niż inny który miałby prawdziwe afery czy skandale.Czas najwyższy zmienić ten rząd ale nie przypisując mu jakieś bzdurne medialne afery tylko wykazać merytoryczne błędy a przecież o to nie jest trudno.Tylko jak mamy tak skłóconą i mało inteligentną opozycję to pewnie nic z tego nie będzie.

  Odpowiedz
 • stanisław(2015-10-11 16:54) Zgłoś naruszenie 71

  To się równa dorszowi za 8,5o złotego!
  To się nic nie stało,komu to dotego!

  Odpowiedz
 • Basza(2014-06-30 10:38) Zgłoś naruszenie 416

  według naukowych kryteriów, dobrze jest dyskutować jeśli można porównać dane pomiarów chociażby. Gdyby listę afer rządu Tuska porównać z listą afer rządu Kaczyńskiego i rządu Millera - to można by ocenić rzeczywistą wielkość przewinień. Ale naukowcy z jedynie słusznej opcji opozycyjnej z profesorem kandydatem ( po raz 67 !) uważają, że wahadło wychyla się tylko w jedną stronę. Dla nich fizyka nie istnieje - istnieje wróg "którego imię Tusk". Panowie i Panie z PiS - nie pomoże wam zaklinanie rzeczywistości - fizyka istnieje i jej prawa są uniwersalne. Wahadło które chcecie uruchomić - zamiecie was pod dywan historii - nie miejcie pretensji ale druga zasada dynamiki obowiązuje.
  A klasyk powiada: gwałt niech się gwałtem odciska - rzekła d--pa do mrowiska. Panie Prezesie gratuluję intuicji - takich dwóch jak Hofman i Błaszczak - to nie ma w Po i konkurencji ani jednego!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!