Tortem w sędzinę i torebką foliową w Millera: Oto głośne sprawy o znieważanie funkcjonariusza publicznego

Artykuł 222 Kodeksu Karnego o znieważaniu funkcjonariusza publicznego i artykuł 135§2 o znieważaniu Prezydenta Rzeczpospolitej, za które grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności, od dawna budzą kontrowersje i podejmowano już próby ich zmiany - dwa lata temu nie udało się to partii Janusza Palikota. Wyroki w tej sprawie nadal więc zapadają i niektóre z nich wywołują wiele szumu w mediach.

Wojciech Cejrowski

autor: ALEKSANDER MAJDANSKIżródło: Newspix

Wojciech Cejrowski też skazany

W 1999 Wojciech Cejrowski został skazany wyrokiem sądu na karę grzywny w wysokości 3 tys. złotych za słowa skierowane pod adresem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, które sąd uznał za znieważające głowę państwa.

Cejrowski mówił o Kwaśniewskim między innymi, że jest "komunistycznym aparatczykiem", "drugim Jelcynem, który upija się za publiczne pieniądze", "to prymitywny bawidamek i pijak!" czy "Kwaśniewski swoim tłustym dupskiem obraził godność urzędu prezydenta" - to o wizycie prezydenta w Charkowie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!