Zobacz, ile w 2015 roku wynosi płaca minimalna za granicą

Płaca minimalna stała się w Polsce kontrowersyjnym tematem. Są grupy stale domagające się jej podnoszenia, oraz takie, które ostrzegają przed jej zgubnym wpływem dla gospodarki. Od stycznia 2015 Polacy zarabiają minimalnie 1750 zł brutto. Przyjrzeliśmy się, w tym roku stawki płacy minimalnej kształtują się za granicą.

grupa osób, pieniądze

żródło: ShutterStock

Minimalne wynagrodzenie za pracę od 1 stycznia 2015 roku wynosi 1750 zł . Od wielu lat kwota ta jest podnoszona. Dla porównania w roku 2000 wynosiła zaledwie 700 zł.

Płacę minimalną ustala się co roku na podstawie ustawy z 10 października 2002 o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • POtriota(2015-01-20 08:46) Zgłoś naruszenie 10

    i o co ten jazgot, Polacy w Polsce muszą być jeszcze przez wiele lat dymani, mało tego, wielu z nich godzi się na pracę za psi grosz tylko dlatego, że mają nieco lepiej niż reszta i jeszcze są za to wdzięczni, a ten grosz i tak zostawią w banku na poczet obsługi zadłużenia, przez d**ę do mózgu, może kiedyś dotrze

    Odpowiedz
  • Waldek(2015-05-31 13:20) Zgłoś naruszenie 10

    Jak zyc za te pieniadze glodowac , wegetowac , mieszkac w starej szopie na tym to wszytsko polega a pan Bielecki odbrawy kilka milionow na koncie i inni towarzysze oni maja sie dobrze moga chwlic wszystkich i wszystko za srebrniki zrobia wszystko.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!