Azja - 10 miast, które zdobywają popularność wśród turystów

TripAdvisor opublikował raport, w którym wskazuje 10 azjatyckich miast, które w 2013 roku cieszyły się rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata.

  • Katmandu to mistyczne i magiczne miejsce, skarbnica starożytnych budowli. Znajdujący się w samym centrum miasta starożytny plac Durbar jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mieści się w nim legendarna świątynia Kasthamandap, dziedzińce, fontanny i stary pałac królewski. Katmandu to doskonała baza wypadowa na wycieczki po Nepalu i wspinaczki w Himalajach.
  • Sapporo — stolica Hokkaido, północnej wyspy Japonii — zachowało swoją młodzieńczą i otwartą atmosferę Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku, przyciągając turystów dorocznym Festiwalem Śniegu i słynnym na całym świecie daniem o nazwie ramen. Turyści pragnący poznać pełne zróżnicowanie kuchni japońskiej powinni odwiedzić to miasto z inspirowanym ramen parkiem tematycznym, który rozpieszcza amatorów jedzenia.
  • Hanoi - stolica Wietnamu postarzała się, zachowując swój urok — nadal istnieje tu Stara Dzielnica, zabytki i architektura kolonialna, a jednocześnie można znaleźć nowoczesne obiekty.
  • Siem Reap - to miasto jest coraz bardziej popularne ze względu na sąsiadujące z nim ruiny świątyni Angkor. Te starożytne budowle stanowią część jednego z największych kompleksów świątynnych na świecie.
  • Hua Hin - jest ulubionym wśród mieszkańców Bangkoku miejscem na krótkie wypady na plażę. W tej spokojnej, przyjaznej rodzinom miejscowości nie ma całonocnych imprez, którymi inne pobliskie kurorty plażowe przyciągają spragnionych zabawy turystów.
  • Kota Kinabalu - to miasto na wyspie Borneo. Największym atutem miasta jest położenie obok Parku Narodowego Kinabalu, w którym znajduje się najwyższy szczyt Malezji - góra Kinabalu.
  • Sanur - piękne, spokojne i czyste plaże w pobliżu miasta Sanur pozwalają na spędzenie idealnego urlopu na wyspie Bali. Sanur jest spokojniejsze niż pobliskie kurorty, więc idealnie nadaje się dla zmęczonych imprezowaniem turystów.
  • Makau - kiedyś kolonia portugalska, dzisiaj specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej, który jest azjatyckim odpowiednikiem Las Vegas. Makau jest z jednej strony kiczowate za sprawą sztucznego blichtru kasyn, a z drugiej miasto urzeka fascynującą historią. Najciekawsze atrakcje turystyczne to: Ruiny katolickiego kościoła Św. Piotra z XVI wieku, którego fasada została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, oraz forteca Guia.
  • Dźajpur - Spoglądając na pokryte stiukami w kolorze różowym rozmieszczone równo wzdłuż ulic imponujące budynki, natychmiast zrozumiemy, dlaczego nazywa się go „różowym miastem”.
  • Busan - drugie co do wielkości miasto w Korei Południowej. Koneserów sztuki zainteresują muzea i historyczne budynki. Jeśli lubisz przyrodę, udaj się na wyspę Dongbaek.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!