Boże Narodzenie na świecie. Zobacz, jak święta obchodzi się w różnych krajach

Katolicy czekają na narodziny Jezusa Chrystusa. Dziś Kościół katolicki obchodzi Wigilię Bożego Narodzenia. Łaciński słowo „wigilia” oznacza właśnie czuwanie. Chrześcijanie określają tak też dzień poprzedzający jakieś ważne religijne święto. Boże Narodzenie należy do jednych z najważniejszych świąt. Zobacz, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia na całym świecie.

Niemiecki Bundestag fot. Shutterstock.

żródło: Inne

Trudno wyobrazić sobie święta w Niemczech bez choinki. Każdego roku Niemcy kupują około 30 milionów świątecznych drzewek. Wydają na to setki milionów euro.

Czasy się zmieniają, ale choinka wciąż jest nieodłącznym elementem niemieckich świąt. Niemcy preferują prawdziwe drzewka. Te sztuczne nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Ceny choinek w Niemczech są zbliżone do tych w Polsce. Jednak w ofercie są też wersje dla najbardziej wymagających klientów kosztujące ponad 160 euro, czyli przeszło 700 złotych. O zamiłowaniu Niemców do świątecznych drzewek może też świadczyć fakt, że jedna z najpopularniejszych świątecznych piosenek „O Tannenbaum” jest właśnie o choince.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!