Izrael - 10 największych atrakcji turystycznych

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Izraelu. Zobaczcie, które izraelskie miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają ten kraj.

 • Ściana Płaczu - jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. W chwili obecnej jest to najświętsze miejsce judaizmu. Zachowane mury są fragmentem drugiej świątyni wybudowanej na wzgórzu Moria.
 • Góra Oliwna – wzniesienie położone we Wschodniej Jerozolimie w Izraelu. Od czasów chrześcijańskich wzniesienie było uważane za miejsce święte.
 • Wiszące ogrody Bahai w Hajfie. Od 2008 roku wiszące ogrody Bahai widnieją na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, bywają również określane mianem ósmego cudu świata.
 • Grób w Ogrodzie – grota położona w Jerozolimie, która przez protestantów, anglikanów i mormonów jest uznawana za autentyczny grób Jezusa.
 • Bazylika Grobu Świętego - znajduje się w Dzielnicy Chrześcijańskiej na Starym Mieście Jerozolimy, w miejscu, gdzie znaleziono domniemany grób Jezusa Chrystusa. W bazylice znajduje się pięć ostatnich stacji drogi krzyżowej. Oprócz grobu Chrystusa w kościele znajduje się także Golgota, a więc skała na której wetknięto Krzyż w czasie ukrzyżowania Jezusa.
 • Wzgórze Świątynne - jeden z największych obszarów sakralnych na świecie, znajdujący się we Wschodniej Jerozolimie. W starożytności na jego terenie znajdowała się Świątynia Jerozolimska, najświętsze miejsce judaizmu. Obecnie na wzgórzu są święte dla muzułmanów: Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa. W czasach biblijnych wzgórze nosiło nazwę Moria.
 • Promenada Tayelet w Tel Awiwie
 • Nazaret - W Ewangeliach Nazaret zostało przedstawione jako miejsce dorastania Jezusa Chrystusa, w związku z czym wybudowano tutaj liczne sanktuaria upamiętniające wydarzenia biblijne.
 • Herodion - forteca Heroda Wielkiego usytuowana na szczycie wzgórza niedaleko Betlejem na Pustyni Judzkiej, w środkowej części Izraela. Znajduje się ona w odległości 11 km na południe od Jerozolimy.
 • Megiddo - stanowisko archeologiczne znajdujące się na terenie dzisiejszego parku narodowego w Izraelu, obejmujące ruiny starożytnego miasta z XVIII-VI wieku p.n.e., uznawane za jedno z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych. Przez żydów nazywane Tell Megiddo (pol. Wzgórze Megiddo). W 2005 roku obszar został zarejestrowany wraz z ruinami miast Chasor i Beer Szewy na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (2)

 • efemeryda(2016-01-23 20:41) Zgłoś naruszenie 20

  No cóż. Wybór największych atrakcji danego kraju jest chyba kwestią bardzo indywidualną. Dla mnie najpiękniejsza w Izraelu jest pustynia Negew, a w szczególności: Timna Park, krater Maktesz Ramon, a Wzgórza Golam tam też jest pieknie? Spędziłam miesiąc w Izraelu, zapraszam na bloga, który zaczynam tworzyć: https://gramwzieloneblog.wordpress.com/2016/01/20/cztery-tygodnie-w-izraelu/

  Odpowiedz
 • mariolka(2018-11-22 15:50) Zgłoś naruszenie 00

  Izrael to cudowny kraj! Mega miło wspominam swoją wycieczkę Mozaika Izraela z Konsorcjum. Sporo zwiedziłam, popróbowałam pysznego jedzenia i jestem zachwycona.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!