Biały Dom w nietypowej odsłonie. Zobacz, jak Barack Obama świętował Halloween

Miliony Amerykanów świętowały Halloween. To wywodzące się z tradycji celtyckiej święto jest jednym z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych.
Halloween zostało sprowadzone do Stanów Zjednoczonych przez imigrantów z Europy. Jego tradycja jest mieszanką zwyczajów pogańskich i chrześcijańskich. Obecnie ma całkowicie świecki charakter. Historycznie była to wigilia Wszystkich Świętych. W tej chwili to tylko zabawa, przebrania i cukierki dla dzieci sąsiadów. Już kilka tygodni przed Halloween Amerykanie obwieszają swoje domy pajęczynami, stawiają makiety płyt nagrobnych i rozstawiają szkielety. Na parapetach i schodach stoją wydrążone dynie z lampkami w środku. Wieczorem dzieci przebrani za postacie z bajek będą chodzić od domu do domu i będą domagać się słodyczy wołając "Trick or treat" czyli „uczta albo psota". Halloween to dla Amerykanów doskonała rozrywka. Dla plantatorów dyń, przemysłu cukierniczego i zabawkarskiego to świetny biznes. Na Halloween mieszkańcy USA wydadzą w tym roku około 6 miliardów dolarów.

Halloween w Białym Domu

autor: Olivier Doulieryżródło: Newspix

Halloween w Białym Domu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!