Głupie, pozbawione sensu, nieuczciwe – najgorsze kampanie na Kickstarterze

Kickstarter -  rewolucja w biznesie, nadzieja dla młodych przedsiębiorców, powrót do złotej ery wynalazców… Odkąd przedstawiono koncepcję crowdfundingu nie brakowało zachwytów, ale wielomilionowe zbiórki na nowatorskie technologie niejednokrotnie okazywały się być również próbami wyłudzenia pieniędzy, opierały się na pomysłach chybionych i po prostu głupich. Niektóre z nich, o dziwo, okazały się sporymi sukcesami. 

Kickstarter - KATE ALLEN IS GETTING A LIFE

autor: Kickstarterżródło: Inne

Kickstarter stał się kolebką utalentowanych filmowców, którzy pomimo sympatii widowni, nie mieli daru przekonywania producentów do swoich przedsięwzięć. To tutaj zebrano budżet kontynuacji „Veroniki Mars” oraz sfinansowano nowy film Zacha Braffa, twórcy „Garden State”. To również tutaj zaistnieć postanowiła Linda Stuart. Jeżeli to nazwisko wam nic nie mówi, to nic dziwnego. Filmografia pani Stuart na razie świeci pustkami, a pierwszą pozycją miała być komedia „Kate Allen Is Getting A Life”. Problemem jak zwykle okazały się pieniądze. Aspirująca reżyserka miała nadzieję zdobyć je na Kickstarterze. Niestety z profilu kampanii ciężko było dowiedzieć się o filmie czegokolwiek poza tym, że wystąpią w nim trzy aktorki, których sława nie odbiegała od popularności samej autorki. Mimo braku uznania, projekt wzbudził ogromne zainteresowanie mediów. Napisał o nim m. in. hollywoodreporter.com, sugerując, że możemy mieć do czynienia z „najgorszą kampanią na Kickstarterze w historii”. Nie pomogło to uzbierać niezbędnych do powstania filmu pięciu milionów. Między 28 sierpnia i 30 września 2013 roku, 17 darczyńców przekazało na „Kate Allen Is Getting A Life” 243 dolary. Zobacz stronę kampanii na Kickstarterze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!