Rosja - największe atrakcje turystyczne

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Rosji. Zobaczcie, które miasta i zabytki największego państwa świata cieszą się największą popularnością wśród turystów.

 • 1. miejsce: Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Zbawiciela na Krwi w Sankt Petersburgu. Budowla została wzniesiona na miejscu, gdzie w 1881 roku został zamordowany car Aleksander II Romanow i stąd właśnie pochodzi popularna nazwa cerkwi - na Krwi. Prace rozpoczął w 1883 roku Aleksander III Romanow dla upamiętnienia swojego ojca i trwały one do 1907.
 • 2. miejsce: Peterhof - zespół pałacowo-ogrodowy założony przez cara Piotra I. Wielki Pałac (1714-1721) został zaprojektowany przez Jeana-Baptiste'a Le Blonda. Wielki Pałac stoi pośrodku parku, którego górna część stanowi park francuski z m.in. fontanną Neptuna wykonaną w 1658 roku w Norymberdze dla uczczenia końca wojny trzydziestoletniej. W 1782 roku została sprzedana carewiczowi Pawłowi.
 • 3. miejsce: Plac Czerwony w Moskwie– najbardziej znany plac Moskwy, położony w centrum miasta opodal Kremla – oficjalnej siedziby prezydenta Rosji. Ma 330 m długości i 70 m szerokości.
 • 4. miejsce: Cerkiew (Sobór) Wasyla Błogosławionego. Znajduje się na Placu Czerwonym tuż obok Kremla. Zbudowana w latach 1555-60 przez cara Iwana Groźnego miała upamiętniać zwycięstwo w wojnie z kazańskimi Tatarami i zdobycie miasta Kazań.
 • 5. miejsce: Kreml moskiewski − gród warowny na wzgórzu, na lewym brzegu rzeki Moskwy. Jego ogólna powierzchnia wynosi 28 hektarów. Jest to warownia z zabudowaniami książęcymi, cerkwiami i budynkami administracyjnymi. Kreml jest centrum politycznym rosyjskiego państwa.
 • 6. miejsce: Matka Ojczyzna wzywa! – monumentalna statua w Wołgogradzie, poświęcona radzieckim żołnierzom walczącym w bitwie stalingradzkiej. Jedna z najwyższych rzeźb na świecie, symbol i atrakcja turystyczna Wołgogradu.
 • 7. miejsce: Kreml w mieście Suzdal.
 • 8. miejsce: Pałac Jusupowa Sankt Petrsburgu, w którym dokonano zabójstwa Rasputina.
 • 9. miejsce: Sobór Kazański, znany także jako Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej oraz Kazański Sobór Katedralny - prawosławny sobór położony przy Newskim Prospekcie w Petersburgu, poświęcony Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Został wybudowany w latach 1801 - 1811 i jest wzorowany na Bazylice św. Piotra na Watykanie. Monumentalna budowla utrzymana jest w stylu neoklasycystycznym. Uwagę przyciąga kolumnada złożona z 96 kolumn korynckich o wysokości 13 m.
 • 10. miejsce: Kreml z murami i basztami z XVI-XVII w. w Kazaniu.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!