10 najbardziej przyjaznych miast dla turystów

Amerykański magazyn Conde Nast Traveller poprosił czytelników i podróżników o wybranie najbardziej przyjaznych dla turystów miast na całym świecie. Najbardziej przyjaznym miastem okazało się być brazylijskie miasto. Zobaczcie galerię 10 najbardziej przyjaznych dla turystów miast na świecie.

 • 10. miejsce: Ubud – indonezyjskie miasto ulokowane w południowo-zachodniej części wyspy Bali. W Ubud turyści znajdą przepiękne plaże, luksusowe hotele oraz niezwykle gościnnych i pomocnych mieszkańców, którzy żyją bez zbędnego pośpiechu i nerwów.
 • 9. miejsce: Kilkenny – chociaż cała Irlandia słynie z niezwykle sympatycznych mieszkańców, to ci najbardziej życzliwy okazali się zamieszkiwać miasto Kilkenny. Tubylcy pozdrawiają przechadzających się pomiędzy kolejnymi pubami turystów.
 • 8. miejsce: Czytelnicy Conde Nast Traveller bardzo wysoko ocenili nastawienie mieszkańców Mandalaj do turystów odwiedzających to miasto. Niezwykłe, bezcenne zabytki architektoniczne, starożytne świątynie, zapierające dech w piersiach pałace od wielu lat stanowiły łakomy kąsek dla prawdziwych turystów. Teraz jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ po przeprowadzonych demokratycznie wyborach, morale ludności bardzo wzrosły, co czyni całą Mjanmę bardzo przyjaznym miejscem dla turystów.
 • 7. miejsce: Margaret River – to niewielkie miasto położone na zachodnim wybrzeżu Australii zostało uznane za jedno z najbardziej przyjaznych miast Australii i Oceanii. Doskonałe winnice, idealne warunki do uprawiania windsurfingu powodują, że ciężko być niezadowolonym i nieszczęśliwym…
 • Na 6. miejscu: Charleston – ulubione amerykańskie miasto czytelników Conde Nast Traveller. Doceniane przede wszystkim za atmosferę, niezwykły wygląd, bardzo dobre restauracje i bogatą ofertę kulturalną. Dodając do tego zachwycające pobliskie plaże oraz niezwykle sympatycznych mieszkańców, otrzymamy jedno z najbardziej przyjaznych miast dla turystów.
 • 5. miejsce: Paro – jedyne miasto w Bhutanie, które posiada lotnisko międzynarodowe, potrafi zachwycić turystów, którzy twierdzą nawet, że Paro było jednym z ich ulubionych miejsc na świecie. Co w tym mieście powoduje, że turyści nie chcą go opuszczać? Jest to przede wszystkim niezwykła architektura, która nie przypomina niczego, co wcześniej widzieliście. Turyści wysoko oceniają również bardzo dobrą bazę noclegową oraz smaczne jedzenie.
 • 4. miejsce: Queenstown w Nowej Zelandii – turyści zgodnie twierdzą, że to miasto „zapiera dech w piersiach”. Góry, jeziora, winnice – wszystkie te czynniki powodują, że turyści tracą głowę dla Queenstown. Raj dla oczy i podniebienia to już wystarczający argument, żeby być wysoko na liście miast, które warto zobaczyć. Ale w przypadku Queenstown nie można zapominać o cudownej gościnności mieszkańców z której miasto jest znane na całym świecie.
 • 3. miejsce: Thimphu – największe miasto i zarazem stolica Bhutanu. Od wielu lat serwuje turystom niezwykłe i niezapomniane doświadczenia. Miasto hipnotyzuje nowoczesnością i zabytkowym charakter. Mieszkańcy są przyjaźni w stosunku do turystów, nie zapominając jednocześnie o swojej dumie, zę pochodzą z tak niezwykłego miasta. Jedyne co może zrobić turysta to „spakować swój plecak i cieszyć się poczuciem przygody”.
 • 2. miejsce: Hobart – to niezwykłe australijskie miasto, gdzie turyści od pierwszej chwili będą pod wielkim wrażeniem bardzo miłych i przyjaznych mieszkańców. Australia to piękny kraj z niezwykle miłymi ludźmi – napisał jedne czytelnik Conde Nast Traveller. Hobart, które leży na Tasmanii to miejsce, które zachwyca swoim naturalnym pięknym, niezwykłymi zwierzętami – co powoduję, żen niektórzy uznają Hobart za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.
 • Na pierwszym miejscu znalazło się Florianopolis – brazylijskie miasto nazywane „wyspą magii”. Florianopolis to przede wszystkim piękne widoki oraz niezwykli mieszkańcy. „ten obszar jest oszałamiająco piękny” – twierdzi czytelnik magazynu Conde Nast Traveller. Przyjaźni i pomocni mieszkańcy, możliwość uprawiania sportów wodnych, smaczne jedzenie – te wszystkie czynniki pozwoliły na zdobycie tytułu najbardziej przyjaznego miasta na świecie.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!