Ranking wschodzących gwiazd biznesu

Dziennik Gazeta Prawna opracował ranking 30 wschodzących gwiazd biznesu - listę młodych menedżerów budujących przyszłość naszej gospodarki. Kandydaci, których braliśmy pod uwagę, nie mogli przekroczyć 35. roku życia. Nasza kapituła w składzie: Jadwiga Sztabińska (redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej), Marek Goliszewski (prezes Business Centre Club), Henryka Bochniarz (prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan), Andrzej Malinowski (prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej) i Łukasz Korycki (zastępca redaktora naczelnego DGP), oceniała menedżerów, właścicieli firm i prezesów. Najwięcej punktów przyznawaliśmy za innowacyjność i ciekawe projekty, w dalszej kolejności pozycję zawodową, wynik finansowy firmy i obecność w świadomości publicznej. Pełny ranking możesz zobaczyć w eDGP.

Arkadiusz Jarosz, prezes Tax Care

autor: mat. prasoweżródło: Materiały Prasowe

10. Adrian Jarosz, prezes Tax Care
Karierę rozpoczął w 2003 r. w firmie Expander, gdzie szybko stał się jednym z czołowych doradców finansowych. Następnie związał się z Open Finance – obecnie największą firmą doradztwa finansowego w Polsce.
W 2009 roku Adrian Jarosz został prezesem tej spółki. Stale dążył do poprawy wyników finansowych, w firmie zostały wprowadzone nowe standardy obsługi klientów i poszerzono zakres oferty. To właśnie za jego kadencji Open Finance stało się liderem sprzedaży kredytów i produktów inwestycyjnych w branży doradztwa finansowego w Polsce. Jednak największym wyzwaniem, a zarazem sukcesem było przygotowanie i wprowadzenie firmy na GPW.
Od 2010 roku Adrian Jarosz pełni funkcję prezesa zarządu firmy podatkowo-księgowej Tax Care. W ciągu trzech miesięcy od momentu objęcia stanowiska wyprowadził wyniki finansowe firmy ze straty na plus, w ciągu kolejnych jedenastu ponad pięciokrotnie zwiększył przychody spółki. Dotychczas udało mu się także całkowicie przeorganizować i unowocześnić tradycyjny model księgowości. Stworzył nowe stanowiska pracy i zbudował nowe kanały sprzedaży. Wprowadził do oferty Tax Care wiele nowatorskich produktów i usług, jak np. usługi prawne czy windykacyjne. Wypromował nowe standardy obsługi oparte na optymalizacji podatkowej. Dzięki jego działaniom firma zanotowała ponad trzykrotny wzrost stałych klientów księgowych.
34-letni dziś Adrian Jarosz ukończył kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją zarządzanie informacją marketingową na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Prywatnie interesuje się motoryzacją. Czynnie uprawia sport – jeździ na nartach, biega i gra w koszykówkę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!